Topladıkları meyveleri satıp okul harçlıklarını çıkarıyorlar

BİNGÖL'ün Solhan İlçesi'ne bağlı Ağaçeli Köyü'nde okula giden öğrenciler, topladıkları alıç meyvesini, Bingöl-Muş karayolu kenarında satarak, okul harçlıklarını çıkarıyor.

Haberler 01.10.2016, 15:44
Topladıkları meyveleri satıp okul harçlıklarını çıkarıyorlar
Aziz ÖNAL-Mesut BUDRAÇ/ BİNGÖL, ()- BİNGÖL'ün Solhan İlçesi'ne bağlı Ağaçeli Köyü'nde okula giden öğrenciler, topladıkları alıç meyvesini, Bingöl-Muş karayolu kenarında satarak, okul harçlıklarını çıkarıyor.

Bingöl - Muş karayolu üzerinde bulunan Solhan İlçesi'ne bağlı Ağaçeli Köyü'nde öğrenim gören ilkokul öğrencileri, topladıkları alıç meyvelerini, tehlikeye aldırış etmeden satarak okul harçlıklarını çıkarıyor. Yabani bir sonbahar meyvesi olan alıçları toplayan öğrenciler, tatil günlerinde karayolundan geçen araç sürücü ve yolcularına satmaya çalışıyor.

Topladıkları meyvelerden günde 10 lira kazandığını belirten 12 yaşındaki Musap Kesrin, "Topladığım meyveleri 5 liraya satıyorum. 6'ıncı sınıfa gidiyorum. Okul harçlığımı çıkarıyorum. Günlük 10 lira kadar kazanıyorum" dedi.
6'ıncı sınıf öğrencisi Veli Kelbat da topladıkları meyveli satarak okul harçlığı çıkardıklarını ve bu şekille büyüklerinden para istemediklerini söyledi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@