Tokat’taki orman yangını son durumu

TOKAT’ın Niksar İlçesi'ne bağlı Serenli Beldesi'nde 2 gün önce çıkan orman yangını bu sabah söndürüldü. Tokat Valisi Cevdet Can, yangında 90 hektar alanın yandığını söyledi.

Haberler 12.11.2016, 15:14
Tokat’taki orman yangını son durumu
 (Tokat), Tokat’ın Niksar İlçesi'ne bağlı Serenli Beldesi'nde 2 gün önce çıkan orman yangını bu sabah söndürüldü. Tokat Valisi Cevdet Can, yangında 90 hektar alanın yandığını söyledi.
Tokat Valisi Cevdet Can, Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya ve Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan yangının çıktığı alanda incelemede bulundu. Daha sonra gazetecilere açıklamada bulunan Vali Can, 90 hektarlık alanın yandığını belirterek, şöyle dedi:
"Tüm araçı, imkanlarımızı seferber ettik. Bugün alanı gezdiğimizde büyük ve başarılı bir çalışma olduğu ortaya çıktı. Yangından etkilenen alan yakalışk 90 hektar civarında. Yaklaşık 210 orman işçisi ile birlikte köylerimiz ve Serenli Beldesi sakinleri ile birlikte 1000 kişilik bir ekip yangına müdahale etti. Yangın şu anda tamamen kontrol altına alındı ve söndürüldü."
Vali Can, yangının çıkış nedeniyle şu anda net bir bilgi bulunmadığını vurgulayarak, "Bir anız meselesi var. Biz onu hep konuşuyoruz. Anız yakmak yasak. Onu da duyuruyoruz. Fakat insanlarımız bunu dinlemiyorlar. Bundan sonra artık acımak yok" diye konuştu. Vali Cevdet Can açıklamasının sonunda yanan alana ceviz fidanları dikileceğini söyledi.
DHA
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@