Tesettür Giyimde Feraceler Nerelerde Kullanılabilir?

Tesettür giyim de büyük biri ilgi ile karşılanan ferace aslında Türk geleneğini en önemi unsurudur. Tarihi ise çok eskiye dayanmaktadır.

Haberler 20.01.2020, 10:54
Tesettür Giyimde Feraceler Nerelerde Kullanılabilir?

Tesettür giyim de büyük biri ilgi ile karşılanan ferace aslında Türk geleneğini en önemi unsurudur. Tarihi ise çok eskiye dayanmaktadır. Çarşaftan dahi daha eski dış giyim parçası olarak da diyebiliriz.  Osmanlı ve dervişlerinde çok önemli giyim seçeneği olan feraceleri günümüzün tesettür giyim modasında da oldukça önemli bir yere sahiptir.  O dönemlerde sadece siyah renkli kumaşlardan üretilen feraceler atık her renk seçeneği ile üretilmektedir.  Ayrıca günümüzün tesettür giyim modasındaki feraceler tesettür elbise modellerini andıran tasarımlarına benzerliği sayesinde neredeyse hayatınızın her alında giymeye uygun olmaktadır.  

Tesettür Ferace Modelleri 

tesettür feraceler dış giyim seçeneğidir. Kullanım alnına göre farklı model seçenekleri bulunan ferace modelleri tıpkı pardösü modelleri gibi mevsimine uygun kumaşlardan üretilmektedir. Bundan birçok dönem öncesinde sadece yazlık kumaşlardan üretilen feraceler artık kışlık kalın kumaşlardan da üretilerek kış aylarında da kullanımınız sağlandı. Geniş kesimi ve ile oldukça konforlu bir kullanıma sahip olan feraceleri ş hayatında, günlük hayatınızda çarşıya pazara giderek ya da özel davet ve etkinlikler de şık bir dış giyimi olarak kullanabilirsiniz.  Feraceler artık yazlık ferace ve kışlık ferace olmak üzere iki kategoride üretilmektedir.  

Yazlık Ferace Modelleri 

Yaz mevsiminde kullanılan kıyafetler her ne kadar nice olması gerekse de tesettür giyim modasını tercih eden kadınlar mutlak kıyafetlerini üzerinde ince bir dış giyim ürünü giymek zorundadırlar. Dolayısı ile akla ilk gelen yazlık pardösü kap ya da ferace modelleri olmaktadır. Özellikle feraceler bol kesimleri ve ince kumaşlara sahip olduğundan dolayı gün boyunca bile üzerinizde klasa sizi terletmez ve bunaltmaz.  Yaz mevsimine özel açık renklerde üretilen yazlık ferace üretiminde kaşmir, ince pamuk, atlas keten ve gibi farklı kumaşlar tercih edilmektedir.  

Kışlık Ferace Modelleri  

Kaşe pardösü ve mont kaban gibi dış giyim parçalarının yerine kullanılan kışlık ferace modelleri kalın kente, kalın pamuk çuha ver kaşmir gibi farklı kumaş senekleri ile üretilmektedir. Sıcak tutması açısında siyah, kahverengi ve koyu yeşil gibi renk seçenekleri ile üretilen kılık feraceler bol ve uzun kesimleri le soğuk kış günlerinde sıcacık durmanızı sağlayacaktır.   

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@