Tataristan Sağlık Bakanı, PAÜ'yü inceledi

TATARİSTAN Sağlık Bakanı Adel Vafin, Denizli Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ'ı ziyaret edip, Tıp Fakültesi Hastanesi'nde incelemelerde bulundu

Haberler 16.12.2016, 11:42
Tataristan Sağlık Bakanı, PAÜ'yü inceledi

Deniz TOKAT/DENİZLİ, () - TATARİSTAN Sağlık Bakanı Adel Vafin, Denizli Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ'ı ziyaret edip, Tıp Fakültesi Hastanesi'nde incelemelerde bulundu.


Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, bir dizi toplantı ve temaslarda bulunmak, ülkesi ile Türkiye arasında sağlık turizmini geliştirmek için Denizli'ye gelen Tataristan Sağlık Bakanı Adel Vafin ve beraberindeki heyeti konuk etti. Ziyarete Vali Yardımcısı İsmail Soykan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bülent Erdur ve Prof. Dr. Erdinç Duru, Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri Başhekimi Doç. Dr. İbrahim Türkçüer ve yetkililer katıldı. Heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Tataristan sağlık heyetine öğrenci sayıları, yurtdışı öğrenci değişim programları ve eğitim olanakları hakkında bilgiler verdi.
Tataristan Sağlık Bakanı Adel Vafin, daha sonra Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri Başhekimi Doç. Dr. İbrahim Türkçüer'den üniversite hastanesinin sağlık alanında yaptığı çalışmalar ve verilen hizmetler konusunda bilgi aldı. Denizli'nin zengin jeotermal kaynaklara sahip olduğunu belirten Vafin, Pamukkale Üniversitesi'nin Karahayıt'ta yapacak olduğu hastanenin termal tedavi alanında bölgenin önde gelen merkezlerden biri olacağını ifade etti. Üniversite Şeref Defteri'ni imzalayan Sağlık Bakanı Vafin'e Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ günün anısına içinde 'Pamukkale Üniversitesi' yazan çini tabak hediye etti. Daha sonra heyet, Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri'ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@