Tacizi sahnede izleyen erkekler, bakın eşlerine nasıl davrandı?

Antalya'da, kadınlara yapılan taciz olaylarına dikkat çekmek ve tacizci erkeklere olan tepkilerini göstermek için bir araya gelen kadınlar, onları izlemeye gelen erkeklere,

Haberler 25.11.2016, 15:45
Tacizi sahnede izleyen erkekler, bakın eşlerine nasıl davrandı?
 Antalya'da kadınlara yapılan taciz olaylarına dikkat çekmek ve tacizci erkeklere olan tepkilerini göstermek için biraraya gelen kadınlar, taciz olaylarını sahneye taşıdı.

Hazırlanan gösteri, Al Yazma Kadın Dayanışma Merkezi'nde sergilendi.

Kadrosunu sadece kadınların oluşturduğu  oyunu ilgiyle izleyen erkekler, zaman zaman eşlerinin ellerini tutarak sevgilerini dile getirdi.

Büyük ilgi gören 'Dolmuş' adlı oyunda, kadının toplu ulaşım aracı ve sokakta yaşadığı taciz canlandırıldı. Bir minibüs şoförü, kadın ve erkek yolcular arasında geçen diyaloğun sahnelendiği oyunda, 'güzel kadın'ı gören erkeklerin tacizleri gözler önüne serildi.

Minibüste yaşanan taciz sokakta da devam ederken, oyun kadının yaşananlara isyan etmesi ve erkeği etkisiz hale getirmesiyle son buldu.

Oyun sonunda konuşan dernek başkanı ve oyunun yazarı Sedef Yıldız, sadece kadınlardan değil, erkeklerden de destek beklediklerini söyledi.

ZEYBEK OYNADILAR

Daha sonra erkek oyunu olarak bilinen zeybek oyunu, 'Al Yazma Zeybeği' adı altında Al Yazma Kadın Dayanışma Merkezi Halk Oyunları Ekibi tarafından oynandı.

Muratpaşa Belediye Başkanı CHP'li Ümit Uysal ve kadın dernekleri ile muhtarlar tarafından izlenen oyun, beğenildi.
Tören sırasında bir kadın baygınlık geçirince, hareketli dakikalar yaşandı. Baygınlık geçiren kadına, yine kadınlar müdahale etti. Tören, Al Yazma Kadın Dayanışma Merkezi'nin açılışıyla son buldu.DHA
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@