“Taarruzu değil ölmeyi emreden Mustafa Kemal Atatürk’ün askerleriyiz”

Türkiye Gençlik Birliği (TGB), Çanakkale Deniz Zaferleri’nin 105.yılında “Çanakkale Şehitlerine Saygı ve Mavi Vatan Mitingi” düzenliyor.

Haberler 07.03.2020, 19:46
“Taarruzu değil ölmeyi emreden Mustafa Kemal Atatürk’ün askerleriyiz”

TGB İzmir, My Plaza Bayraklı’da gerçekleştirilen basın açıklaması ile İzmirlileri  Çanakkale’deki “Çanakkale Şehitlerine Saygı ve Mavi Vatan Mitingi”ne davet etti.

TGB İzmir İl Başkanı Mustafa Gökmen, yaptığı açıklamada “Bütün cihanın yine Türk milletine, Türk ordusuna ve Türk gençliğine kilitlendiği günlerdeyiz. Dost ve düşman herkesin gözü üzerimizde. İnsanlığın kaderi yine ellerimizde          Vatanımızı ateşler içinde bırakmak isteyenleri, ülkemizi bölmeye çalışanları hezimete uğrattığımız zamanlardayız” diyerek Türkiye’nin tek vücut olarak hareket ettiğini vurguladı.

15 Mart 2020 tarihinde İzmir’den Çanakkale’ye gideceklerini söyleyen Gökmen, “Taarruzu değil ölmeyi emreden Mustafa Kemal Atatürk’ün askerleriyiz. Atatürk Devriminin önsözü, Kurtuluş Savaşımızın başlangıç noktası ve emperyalistlere karşı mazlum ulusların kazandığı ilk zafer olan Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. yıl dönümünde Türk gençliği olarak Çanakkale ruhuyla ayaktayız” dedi.

“Türkiye-Suriye dostluğu inşa edilmeli”

Gökmen bölgedeki refahın Türkiye Suriye dostluğundan geçtiğini belirterek, “Mehmetçiğimiz bugün Çanakkale ruhuyla emperyalizme karşı mücadelesini sürdürmektedir. Ordumuz, güneyimizde ABD destekli PKK’nın planlarını sınır dışı harekatlarla bozmaktadır. Bugün yaşanan geçici gerilimler kimseyi aldatmasın. Türkiye, düşmanları boşuna sevinmesin. Suriye’nin kuzeyinde ABD yenilmiştir. Türkiye-Suriye dostluğu er ya da geç yeniden inşa edilecektir. Ülkemizin güneyinde ABD emperyalizminin kazanma umudu kalmamıştır. Rusya ve Türkiye arasında imzalanan ateşkes anlaşmasını sevinçle karşılıyoruz. Bu ateşkes, ABD planlarını yeniden bozguna uğratmıştır. Devletimizin aklı ve milletimizin sağduyusuyla emperyalist tuzakları yerle bir etmiştir” dedi.

Denizlerimiz, vatanımızın vazgeçilmez bir parçasıdır

Açıklamaya devam eden İl Başkanı Gökmen, “Mavi vatanımızda ülkemizi tehdit eden ABD-İsrail-Yunanistan-GKRY emperyalist bloğuna karşı Türk milletini bilinçlendirme görevini üzerimize alıyoruz. Bugün Doğu Akdeniz, güreş minderimizdir. 7 Düvelin sırtını Çanakkale’de nasıl yere getirdiysek KKTC’ye karşı olan tehditleri de öyle bertaraf edeceğiz. Nemesis, Noble Dina, İskender tatbikatı gibi isimlerle ülkemize meydan okuyanlara Gelibolu’nun altında yatan gemi enkazlarını hatırlatıyoruz. Kara sınırlarımızın güvenliği, denizlerimizden başlamaktadır. Denizlerimiz, vatanımızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Türk denizciliğinin Çanakkale Deniz Zaferi’ni getiren destansı savunması olmasaydı karada zafer kazanmamız mümkün değildi. Mavi Vatanımızı savunmadan, kara vatanımızı korumak yine mümkün değildir” diyerek Çanakkale’de aynı zamanda Mavi Vatan’a hitaben bir Mavi Vatan Mitingi düzenleyeceklerini söyledi.

Hem Miting Hem Gezi

15 Mart günü saat 10.00’da Çanakkale’de buluşacak TGB’liler önce Mavi Vatan Mitingi düzenleyecek. Mitingin ardından Çanakkale’deki tarihi yerler gezilecek.

İşte basın açıklamasının tamamı:

105. Yılında Çanakkale Ruhuyla Mavi Vatan Mitingi
 

Büyük Türk Milleti, Değerli Basın Mensupları

  • Bütün cihanın yine Türk milletine, Türk ordusuna ve Türk gençliğine kilitlendiği günlerdeyiz. Dost ve düşman herkesin gözü üzerimizde. İnsanlığın kaderi yine ellerimizde.
  • Vatanımızı ateşler içinde bırakmak isteyenleri, ülkemizi bölmeye çalışanları hezimete uğrattığımız zamanlardayız.
  • Kahraman ordumuzun dünyanın mazlum uluslarına umut olduğu, cihana meydan okuduğu, dünyayı değiştirdiği anlardayız.

Yalnız kendi geleceğimiz için değil bütün insanlığın geleceğini belirleyecek tarihi zaferlerin arifesindeyiz.

Tıpkı 105 yıl önce 18 Mart 1915 günü, Çanakkale Boğazı’nda 7 düvele karşı savaşan Mehmetçik gibi Vatan Savunmasındayız.

O “üzerinde güneş batmayan imparatorluğun” güneşini söndürdüğümüz yerdeyiz.

Yenilmez Armada’yı boğaza gömen Seyit Onbaşılar gibi inançlıyız.

Taarruzu değil ölmeyi emreden Mustafa Kemal Atatürk’ün askerleriyiz.

Atatürk Devriminin önsözü, Kurtuluş Savaşımızın başlangıç noktası ve emperyalistlere karşı mazlum ulusların kazandığı ilk zafer olan Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. yıl dönümünde Türk gençliği olarak Çanakkale ruhuyla ayaktayız.

Mavi vatanımızı geçerek kara vatanımızı işgal etmeye kalkan, bizi dostlarımızdan ayırarak yalnız bırakmak isteyen emperyalistlerin bugün de benzer planlar içinde olduğunun farkındayız.

Çanakkale birliğimizdir, dirliğimizdir, özgürlüğümüzdür, kahramanlığımız ve zaferimizdir.

İç cephede milletimizi bölmek isteyenlere karşı en büyük güç kaynağımızdır.

Kürt- Türk ayrımı yaparak ülkemizi bölmeye çalışanlara karşı  en güçlü cevaptır.

Rusya ile aramıza kama sokan, bizi dostlarımıza karşı kışkırtanlara karşı kardeşliğimizin adıdır.

Ordu-millet birlikteliğimizin, düşmanı bozguna uğratan büyük başarısıdır. Mehmetçiğe olan vefa ve güvendir.

En önemlisi Mavi Vatanımıza dönük tehditlerin ne derece önemli olduğunun, ülkemizin denizlerinden vatanımıza yönelen hain planları nasıl başarısızlığa uğratacağımızın göstergesidir.

Tıpkı bir asır önce olduğu gibi, emperyalizm ülkemizi hem karadan hem de denizlerden tehdit etmektedir.

Mehmetçiğimiz bugün Çanakkale ruhuyla emperyalizme karşı mücadelesini sürdürmektedir. Ordumuz, güneyimizde ABD destekli PKK’nın planlarını sınır dışı harekatlarla bozmaktadır. Bugün yaşanan geçici gerilimler kimseyi aldatmasın. Türkiye, düşmanları boşuna sevinmesin. Suriye’nin kuzeyinde ABD yenilmiştir. Türkiye-Suriye dostluğu er ya da geç yeniden inşa edilecektir. Ülkemizin güneyinde ABD emperyalizminin kazanma umudu kalmamıştır.

            Rusya ve Türkiye arasında imzalanan ateşkes anlaşmasını sevinçle karşılıyoruz. Bu ateşkes, ABD planlarını yeniden bozguna uğratmıştır. Devletimizin aklı ve milletimizin sağduyusuyla emperyalist tuzakları yerle bir etmiştir.

Bugün esas tehdit, bundan 105 yıl önce Çanakkale’de olduğu gibi Mavi Vatanımızdan ülkemize yönelen tehditlerdir. Emperyalist kuvvetler yığınağı Doğu Akdeniz’e yapmaktadır. Düşman saldırılarının oradan geleceği açıktır. Milletçe ve devletçe Doğu Akdeniz’e odaklanmanın tam zamanıdır. Türkiye’nin Mavi vatandaki varlığı, milletimizin geleceği açısından vazgeçilmez bir unsurdur.

Mavi vatanımızda ülkemizi tehdit eden ABD-İsrail-Yunanistan-GKRY emperyalist bloğuna karşı Türk milletini bilinçlendirme görevini üzerimize alıyoruz.

Bugün Doğu Akdeniz, güreş minderimizdir. 7 Düvelin sırtını Çanakkale’de nasıl yere getirdiysek KKTC’ye karşı olan tehditleri de öyle bertaraf edeceğiz. Nemesis, Noble Dina, İskender tatbikatı gibi isimlerle ülkemize meydan okuyanlara Gelibolu’nun altında yatan gemi enkazlarını hatırlatıyoruz.

Kara sınırlarımızın güvenliği, denizlerimizden başlamaktadır. Denizlerimiz, vatanımızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Türk denizciliğinin Çanakkale Deniz Zaferi’ni getiren destansı savunması olmasaydı karada zafer kazanmamız mümkün değildi. Mavi Vatanımızı savunmadan, kara vatanımızı korumak yine mümkün değildir.

 Bugün ülkemiz Karadeniz, Ege, Akdeniz, Suriye'nin kuzeyi, Irak'ın kuzeyi, Umman Denizi’ne kadar tek bir cephede ABD emperyalizmine karşı savaşmaktadır. Karadeniz’den Umman Denizi'ne kadar Rusya'sı, İran'ı, Suriye'si, Irak'ı, Türkiye'si hatta Mısır'a kadar beraberlikler oluşturmamız, bu bölgenin barışı bakımından güvenliği bakımından hayati önemdedir. Çanakkale zaferimiz bu ülkelerin ortak mücadele mirasıdır.

Denizde ve karada ortak bir strateji belirleyerek bu ülkelerle işbirliği içinde emperyalistleri bozguna uğratacağız.

Türkiye önündeki sorunları çözecek tecrübeye ve birikime sahiptir.

Çanakkale, Türk denizciliğinin ve milletinin hem mavi vatanı hem de kara vatanı savunma destanıdır.

Şanlı destanımızın 105. yılında Çanakkale’de düzenleyeceğimiz Mavi Vatan Mitingiyle ülkemizin içinde bulunduğu tehditlere göğüs geriyoruz. Türk gençliğini Çanakkale ruhuyla birleştiriyoruz.

15 Mart’ta yüzlerce üniversiteden on binlerce gençle Çanakkale Gelibolu’dayız. Mavi Vatan mitinginin ardından Çanakkale’de tarihi alanları ve şehitlerimizi ziyaret edeceğiz.

Bütün Türk gençliğini Atatürk’ün Gençliğe Hitabe’de verdiği görevleri gerçekleştirmeye çağırıyoruz.

Buradan bütün emperyalistlere sesleniyoruz:

“Afrin, Kıbrıs, Seddülbahir, gayemiz aynı, vicdanımız bir”

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@