'Süslü kadınlar' pedal çevirdi

MERSİN’de Dünya Otomobilsiz Kentler Günü kapsamında bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak ve farkındalık oluşturmak isteyen kadınlar, ‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’  etkinliğini...

Haberler 26.09.2016, 00:30
'Süslü kadınlar' pedal çevirdi
MERSİN’de Dünya Otomobilsiz Kentler Günü kapsamında bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak ve farkındalık oluşturmak isteyen kadınlar, ‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’  etkinliğini gercekleştirdi.

Merkez Yenişehir İlçesi Gavenevler Mahallesi kavşağında bir araya gelen yaklaşık 100 kadın , rengarenk bisikletlerini çiçek, balon ve çeşitli eşyelarla süslediler. Dünya Otomobilsiz Kentler Günü  kapsamında  başlatılan z etkinlikte kadınlar, trafik polislerinin eşliğinde sahil şeridindeki Adnan Menderes Bulvarı’nda pedal çevirdi.

Bisikletin trafikte daha çok var olduğunu bir dünya için mücadele ettiklerini belirten Ebru Budur,” Biz kadınlar  çekinmeden, korkmadan yollarda olmayıyız. Dünya Otomobilsiz Kentler Günü’ne vurgu için buradayız. Dünya nın bir çok yerinde yapılan bu etkinlikte Mersin’de olmalı diye düşündük. Yollar sadece motorlu taşıtlara ait değildir, yollarda bisikletliklere saygı istiyoruz.Kadınız, görünür olmak istiyoruz” dedi.

 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@