Süloğlu Belediyesi Şehitlerimiz İçin Mevlit Okutacak

Süloğlu Belediyesi tarafından 23 Mart Cuma günü Cuma namazı öncesi tüm şehitlerimiz için ilçe genelindeki camilerde Mevlit-i Şerif okutacak, yaralı askerlerimiz ve Türk Kızılay Kan stoklarına destek amacıyla Kan Bağışı Kampanyası düzenleyecek.

Haberler 21.03.2018, 19:31
Süloğlu Belediyesi Şehitlerimiz İçin Mevlit Okutacak

‘’Birlik ve Beraberliğe İhtiyacımız Var’’

Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümü dolayısıyla Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşları olmak üzere ülkemizin savunmasında canlarını ve kanlarını feda eden tüm şehitlerimiz için genelinde camilerde Mevlit-i Şerif ve Kuranı Kerim okutacak. Bunun yanında Türk Kızılay’ı Edirne Kan Merkezi ile birlikte yaralı askerlerimiz ve hastalarımız için Kızılay’ın Stoklarına destek amacıyla Kan Bağışı Kampanyası düzenleyecek.

Her daim ülkemizin bütünlüğünü ve milletimizin huzurunu istediklerini belirten Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran yaptığı açıklamada;’’ 103 yıl önce bu güzel vatanımızın oluşmasında canlarını, kanlarını bugün bizlerin huzurlu ve güvenli yaşaması için veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Başta ülkemizin kurucusu ve Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, yine o günden bu güne ülkemizin birliği ve bütünlüğü için canlarını veren tüm şehitlerimiz için de Mevlit-i Şerif ve Kuran-ı Kerim okutacağız. Onlar olmasaydı bizler olmazdık. Bizler gibi düşünen insanlar oldukça bu şanlı bayrağımız her yerde dalgalanmaya devam edecektir. Şuan birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Bizler de ilçemizde böyle anlamlı bir etkinlik düzenlemek istedik. 23 Mart Cuma günü tüm camilerimizde mevlit okutacağız’’ dedi.

‘’Tüm Hemşerilerimizi Kan Bağışı Kampanyamıza davet ediyoruz’’

Süloğlu Belediye personeli, tüm kurumlar ve vatandaşların katılacağı kan bağışı kampanyası 23 Mart Cuma günü gün boyu Kızılay’a ait çadırda Atatürk Park’ında gerçekleşecek. Kan bağışının insan hayatı için çok önemli olduğunu belirten Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, “Kızılay ile ortaklaşa gerçekleştireceğimiz bu etkinliğimiz çok ciddi bir talep göreceğine inanıyoruz. Başta Süloğlu Halkımız olmak üzere, personelimiz ve tüm kurumlarımız ciddi bir katılım sağlayacaktır. Kızılay’ımıza, ülkemize bir nebze faydamız dokunuyorsa biz bundan müthiş gurur ve mutluluk duyarız. Şimdi den tüm vatandaşlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür eder, bu anlı etkinliğimize tüm hemşerilerimizi davet ederiz’’ dedi.

23 Mart Cuma saat 10.00 -16.30 saatleri arasında yapılacak olan Kan Bağışı Kampanyası Atatürk Parkında Gerçekleşecek.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@