Spor salonunda 'çarşaflı' önlem

Erzurum'un merkez Yakutiye Belediyesi'nin açtığı salonda spor yapmaya gelen kadınlar, kendilerini görüntülemek isteyen basın mensuplarının karşısına çarşaflarıyla çıktı.

Haberler 01.02.2017, 11:09
Spor salonunda 'çarşaflı' önlem

Erzurum'un merkez Yakutiye Belediyesi'nin açtığı salonda spor yapmaya gelen kadınlar, kendilerini görüntülemek isteyen basın mensuplarının karşısına çarşaflarıyla çıktı. Bir süre spor aletlerinde çarşaf veya pardösüleri ile çalışan kadınlar, basın mensuplarının gitmesi ile birlikte eşofmanlarını giyerek spora devam etti.
Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, ilçede yaptıkları faaliyetler hakkında bilgi vermek üzere sosyal tesislerde salon sporu yapan kadınları ziyaret etti. Başkanın gazetecilerle birlikte geldiğini duyan kadınlar, eşofmanlarının üzerine çarşaf ve pardösülerini giyerek bekledi. Salona giren Başkan Ali Korkut'a kendilerine sağladıkları bu olanaklardan dolayı teşekkür eden kadınlar, 4 ay süren spor faaliyetlerinin 6 aya çıkarılmasını istediler. Eğitmenler eşliğinde yaptıkları sporla hem sağlıklarına kavuştuklarını hem de kilolarından kurtulduklarını belirten kadınlar, "Zayıfladıkça kendimizi daha zinde hissediyoruz. Her gün almak zorunda kaldığımız ilaçlarımızı azalttık. Spor yaptıkça hayata daha güzel bakıyoruz. Sizden isteğimiz bu gibi yerlerin sayısını artırmanız ve 4 aylık süreyi en az 6 aya çıkarmanız" dedi.

Kadınların evlerinden belediyeye ait otobüslerle alınarak spor salonuna getirildiğini ve 1 saat eğitmenler eşliğinde çalıştıktan sonra duş aldıklarını ve ardından evlerine bırakıldığını hatırlatan Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut şunları söyledi:
"Türkiye'de yüzde 70 oranında kilolu hem erkek hem de kadın bulunmakta. Biz 4 yıldır pozitif ayrımcılık yaparak kadınlarımıza hiçbir ücret almadan spor yaptırıyoruz. Bir yılda ortalama 800 kadını sporla tanıştırıyoruz. Her 4 ayda 200 kişilik grup, günde birer saat spor yapıyor. Gelen kadınların çoğu hayatlarından memnun olduğunu ve bu gibi yerlerin sayısını artırmamızı istiyor. Yakında kadınları yüzme havuzuna da kavuşturacağız."

Yakutiye Belediyesi Kadın Spor eğitmeni Seda Aksakal ise, "Spora gelen kadınlar önce koşu bandına çıkıyor, ardından aletlerde çalışıyorlar. Daha sonra üst kata çıkarak egzersiz ve plates yaptıktan sonra dans ediyoruz. Ayda bir kilo ölçümlerini yapıyoruz, 8 kilo verenler bile var. Bugün salona gazeteciler geldiği için kadınlarımız çarşaflarını giydiler. Normalde erkek ve kameraların olmadığı ortamda her spor salonunda olduğu gibi eşofmanla çalışıyoruz" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@