Sözleşmeliye Kadro İçin Meclis'te Kritik Ziyaret

SGK çalışanlarına uzmanlık hakkı, sözleşmelilere kadro ve adalet çalışanlarının sorunları MHP'ye iletildi.

Haberler 04.07.2019, 14:21 04.07.2019, 14:48
Sözleşmeliye Kadro İçin Meclis'te Kritik Ziyaret

Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcıları Nebi Yay ve Gürkan Orhan, SGK Şube Başkan Yardımcısı Ozan Bardakçı ile 03.07.2019 tarihinde MHP Grup Başkan Vekili Muhammet Levent Bülbül’ü ziyaret ederek, SGK çalışanlarına Uzmanlık hakkı verilmesi, Yargı Reformu Paketi ve Sözleşmelilerin kadroya alınması talepleri iletildi.

DİĞER SÖZLEŞMELİLER DAHİL EDİLMEDİ

Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Yargı Reformu paketi ile zabıt katiplerinin yükselme umudu kısıtlanmıştı. Yine geçtiğimiz günlerde TBMM’de belirli ünvanlar için kabul edilerek yasalaşan sözleşmelilere 3+1 yıl çalışma sonrası kadro hakkı verilmesine, diğer sözleşmeliler dahil edilmemişti.

PAKET TBMM'YE SUNULMADAN GÜNCELLENSİN

Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcıları Yargı Reformu paketinin TBMM’ye sunulmadan önce güncellenerek, zabıt katiplerinin GYS haklarının ellerinden alınmaması gerektiği ve 3+1 sözleşmeliye kadro hakkının belirli ünvanlarla kısıtlanmadan tüm sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi gerektiğini ilettiler.

SGK ÇALIŞANLARINA UZMANLIK HAKKI

SGK çalışanlarına da uzmanlık gerektiren bir iş yapmaları münasebetiyle, uzmanlık hakkı verilmesiyle ilgili olarak hazırlamış olduğumuz kanun teklifi metnini MHP Grup Başkan Vekili Muhammet Levent Bülbül’e sundular.

EN KISA SÜREDE TBMM'YE SUNACAĞIZ

MHP Grup Başkan Vekili Muhammet Levent Bülbül ise, “Memurlarımız bizim için oldukça önemli MHP Grubu olarak, gerek sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi, gerek yargı reformu paketinin güncellenmesi ile ilgili elimizden gelen desteği sunacağız. SGK çalışanlarına Uzmanlık hakkı verilmesi için hazırlamış olduğunuz kanun teklifini de en kısa sürede TBMM’ye sunacağız” dediler. 

Kaynak: http://www.kamuajans.com/sozlesmeli-personel/sozlesmeliye-kadro-sgk-ya-uzmanlik-icin-meclis-te-kritik-ziyaret-h539365.html

Yorumlar (1)
4b li 2 yıl önce
Yok kardesim bu gorusmelerden kadro madro cikmaz artik umut birakmadilar sozlesmelilerde
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@