Sözleşmeli erbaşlar uzman çavuş olacak!

Bahar Kalkanı harekatı devam ederken Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan binlerce askere müjde geldi. Bakan Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) uzman erbaş ihtiyacının karşılanmış olması nedeniyle Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına dış kaynaklardan uzman erbaş temini yapılmayacağını bildirdi. Akar "TSK kadroları için sözleşmeli erbaş ve er alımına devam edilecek olup, başarılı ve gerekli kriterleri sağlayan azami sayıdaki sözleşmeli erbaş ve erin statü geçişi kapsamında uzman erbaşlığa geçişi sağlanacaktır" dedi.

Haberler 03.03.2020, 10:01
Sözleşmeli erbaşlar uzman çavuş olacak!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Mehmetçiğe destek açıklamasında bulunan Türkiye Odalar ve  Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığındaki sivil toplum  kuruluşu temsilcileri ile Milli Savunma Bakanlığı'nda bir araya geldi. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı  Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve  Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal’ın da katıldığı görüşmede konuşan  Akar, ziyaretin kendileri için çok anlamlı olduğunu belirtti.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, uzman çavuşlarla ilgili bir soru üzerine de Akar, şu yanıtı verdi: "2016 yılından günümüze kadar icra edilen temin faaliyetleri  neticesinden TSK'nın uzman erbaş ihtiyacının karşılanmış olması nedeniyle Kara,  Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına dış kaynaklardan uzman erbaş temini  yapılmayacaktır. Bu süreçte TSK kadroları için sözleşmeli erbaş ve er alımına  devam edilecek olup, başarılı ve gerekli kriterleri sağlayan azami sayıdaki  sözleşmeli erbaş ve erin statü geçişi kapsamında uzman erbaşlığa geçişi  sağlanacaktır. Milli Savunma Bakanlığınca sözleşmeli erbaş ve erlerin daha iyi  şartlarda istihdam edilebilmelerini sağlamak maksadıyla izin, özlük ve sosyal  haklarının iyileştirilmesine yönelik çalışmalara da ara vermeksizin devam  edilmektedir."

Yorumlar (7)
Kara 1 ay önce
7 yılını dolduran sözleşmeli erler olarak bu mağduriyetin gideril mesini istiyoruz
KARABATAK 1 ay önce
3 yıl görev yap sözleşmeli olarak her türlü pis işi yap harekatlara katıl sözleşmen bitsin dışardan uzman olmak iste alım yapmasınlar yazıklar olsun şerefsizler yazıklar olsun içimizde ki üniforma aşkını yok ettiniz yaktınız yazıklar olsun hepinize..!
Enes01 1 ay önce
4 senedir uzman olmak için bekliyorum. Âskerde basvrusu yaptim girdim nitelik belgesinde kırmızı mühür yok diye sınava almadılar. Şimdide uzmanlik alımı durdu 3 sene diye. Uzman olan çocuklara bakıyorum. Ufursen uçacak çocuk uzman oluyor nerde baba yiğit. Ölümüne gidecek. Adam var onu almıyor. Yazık yazık. Valla yazık. Daha askere gitmemiş çocuk. Tsk uzman olarak alıyorlar. Devlet. Silâh sesi duysa kafasını sokacak delik ararlar.
Furkan 1 ay önce
Ben tam olarak anlamadım şimdi uzman çavuş alımı artık olmayacak mı ?
Özgür 1 ay önce
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) uzman erbaş ihtiyacının karşılanmış olması nedeniyle Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına dış kaynaklardan uzman erbaş temini yapılmayacağını bildirdi
Samet 1 ay önce
Uzman çavuş alımı daha olmayacak sözleşmeli erlerden alinacak
Halit 1 ay önce
Tam olarak anlayamadim arkadaşlar daha açik bir yorum ile anlatabilimisiniz
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@