Sosyolog Kahveci 57 yaşında diplomasını aldı

TEKİRDAĞ’ın Muratlı İlçesi’nde 57 yaşındaki kahveci Mehmet Ali Tez, Açık Öğretim Fakültesi'nin 4 yıllık sosyoloji bölümünü bitirerek, üniversiteden mezun oldu.

Haberler 24.09.2016, 11:58
Sosyolog Kahveci 57 yaşında diplomasını aldı
Mehmet YİRUN (DHA)– TEKİRDAĞ’ın Muratlı İlçesi’nde 57 yaşındaki kahveci Mehmet Ali Tez, Açık Öğretim Fakültesi'nin 4 yıllık sosyoloji bölümünü bitirerek, üniversiteden mezun oldu.

Muratlı’da İlçesi’nde kahvehane işleten evli ve 2 çocuk babası Mehmet Ali Tez, 2011 yılında girdiği Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sosyoloji Bölümü'nden mezun oldu. Gençlere örnek olmak için üniversite diplomasını işyerine astığını ifade eden Tez, “Birçok defa üniversite sınavına girdim. Her seferinde Hukuk Fakültesi’ni tercih etmeme rağmen, bir türlü kazanamadım. Oğlum Hukuk Fakültesi’ni kazanınca bende hukuktan vazgeçtim. Son girdiğim sınavda Sosyoloji bölümünü yazdım. 2011’de kazanarak Sosyoloji’ye başladım. 4 yıllık okulda tüm dersleri verdim, bir tek Fransızca dersim kalınca okul da bir dönem uzadı. 2016 itibariyle o dersi de vererek mezun oldum. Diplomamı elime alınca çok mutlu oldum. Emeğimin karşılığını almak güzel bir duygu. Nasıl ki yaşam boyu sağlık diyorsak, eğitimin de yaşı yoktur. Azimli ve kararlı olursak her şeyi başarabiliriz. Diplomamı işyerime gençlere örnek olması için astım” dedi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@