Sinan Oğan'dan iptal kararı

Sinan Oğan "Hayırlı Avrupa Yürüyüşümüz" kapsamında Hollanda, Belçika, Almanya ve İsviçre’de düzenleyeceği programları iptal ettiğini duyurdu.

Haberler 13.03.2017, 16:51
Sinan Oğan'dan iptal kararı

MHP'de Devlet Bahçeli'ye muhalif isimlerden Sinan Oğan, yaptığı açıklamayla "Hayırlı Avrupa Yürüyüşümüz" kapsamında Hollanda, Belçika, Almanya ve İsviçre’de düzenleyeceği programları iptal ettiğini duyurdu. 

Oğan "Türk devletine karşı Avrupa’nın çeşitli yerlerinde diplomatik teamüllerin tamamen dışına çıkılarak ve uluslararası sözleşmeleri ihlal ederek yapılan saygısızlık ve ayıp, kabul edilemez bir hal almıştır" dedi. 

"İLİŞKİLER DÜZELİNCEYE DEK..."

Açıklamasında "İlk olarak, Avrupa’da Türk devletine art niyetle yapılan faaliyetleri şiddetle kınadığımızın altını çizmek isteriz" diyen Oğan şu ifadeleri kullandı:

"Almanya ve Hollanda’da canlı örneklerini en net haliyle gördüğümüz Türk devletine karşı hasmane girişim ve tavırlar, insani değerleri savunduğu belirtilen Avrupa medeniyeti ve geleneğinden söz konusu ülkeleri nasibini almadığını göstermiştir. Öte yandan, Hollanda’da masum vatandaşlarımızı hedef alan devlet şiddeti, Türkiye’ye demokrasi dersi vermeye çalışan Avrupa’nın aslında bu konuda sınıfta kaldığını açık şekilde gözler önüne sermiştir.

Bu düşüncelerle, Türkiye ile ilişkiler düzelinceye ve Avrupa’da Türk vatandaşlarımızla sağlıklı diyalog ortamı yeniden kuruluncaya dek “Hayırlı Avrupa Yürüyüşümüz” kapsamında Hollanda, Belçika, Almanya ve İsviçre’de düzenleyeceğimiz programlarımızı iptal ettiğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz."

(Odatv)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@