Şiddetli rüzgar çatıları uçurdu hayatı felç etti

Kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, şiddetli esen rüzgarın uçurduğu çatıdan kopan parçalar park halindeki otomobillere zarar verdi. Vatandaşlar, hava muhalefeti nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak...

Haberler 14.12.2016, 14:43 14.12.2016, 21:27
Şiddetli rüzgar çatıları uçurdu hayatı felç etti

YOZGAT’ta etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, şiddetli esen rüzgarın uçurduğu çatıdan kopan parçalar park halindeki otomobillere zarar verdi.

Vatandaşlar, hava muhalefeti nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanları için yol kenarlarına yiyecek bıraktı.
Yozgat şehir merkezinde dün başlayan kar yağışı, rüzgarla tipiye dönüştü. Buzlanan cadde ve sokaklarda sürücüler zor anlar yaşadı.

Çapanoğlu Mahallesi'nde rüzgarın şiddetli esmesiyle bir binanın çatısı uçtu. Çatıdan kopan parçalar park halindeki otomobillere zarar verdi. Buzlanan yollarda çok sayıda maddi hasarlı kaza meydana geldi. Akdağmadeni ilçesinde 14, Sarakaya’da 7, Çekerek ilçesinde 5 köy yolu ulaşıma kapandı.


Hava şartlarının ağırlaşmasıyla birlikte yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanları için vatandaşlar tarafından yol kenarlarına yiyecek bırakıldı. Şehir merkezinde faaliyet gösteren lokantacılar ise ekmek ve yiyecek artıklarını Yozgat Belediyesi Hayvan Barınağı’na götürerek teslim etti.

Veteriner Hekim Mehmet Emin Özcan, Yozgat Belediyesi Hayvan Barınağı’nda yaklaşık 80 köpek bulunduğunu belirterek bu hayvanların bakımlarının yapıldığını, resmi kurumlardan gelen yemek artıklarının sokak hayvanlarına verildiğini belirterek, "Barınağımızda sokak hayvanlarının ihtiyacı için mama takviyesi de yapıyoruz.

Burada hayvanların tedavileri de yapılıyor. Vatandaşlarımız zor durumda gördükleri hayvanları belediyemiz ihbar hattına bildirirlerse, ekiplerimiz hemen harekete geçecektir. Burada ısıtıcılı bölmelerde, en iyi şartlarda hayvanların bakımları yapılıyor” dedi.

dha

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@