Sevgiliyle İzlenecek Filmler – Sevgiliye İzlenebilecek En Güzel 20 Film

Sevgiliyle izlenecek filmleri merak eden okurlarımız için harika bir liste ile karşınızdayız. Siz de, sevgilinizle izlenebilecek en güzel ve en iyi film önerilerini merak ediyorsanız bu listedeki filmleri mutlaka izlemenizi öneriyoruz.

Haberler 27.05.2019, 12:50
Sevgiliyle İzlenecek Filmler – Sevgiliye İzlenebilecek En Güzel 20 Film

Sevgilinizle beraber film izlemek için karar verdiniz ve izlediğiniz filmin de romantik yani aşk filmi olmasını istiyorsunuz… Birçok yerden de sevgiliyle izlenecek en iyi film önerileri listelerine baktınız ancak içinize sinecek filmlere denk gelemediniz? Umudunuzu kaybetmeyin…

Neoldu.com'un Film Arşivine erişim için Google Search penceresine ''neoldu film önerileri'' yazarak kolayca ulaşabilirsiniz.

Sevgiliyle Baş Başa İzlenebilecek En İyi Filmler Listesi

Sizler için hazırladığımız bu listede sevgiliyle mutlaka izlenmesi gereken filmleri bir araya getirdik. Genel çoğunluğu en iyi romantik filmlerden ve en iyi aşk filmlerinden oluşan listemizde aynı zamanda pozitif filmlerin olmasına da özen gösterdik. IMDb sitesinde yer alan listelerden de hem kategori olarak hem de puan olarak faydalandığımız da belirtmek isteriz..

Peki, sevgilinizle izleyebileceğiniz en iyi romantik filmleri ya da aşk filmleri hangileri? İşte, bir akşam yemeği sonrası sevgilinizle içinizi ısıtacak, size romantik ve duygusal anlar yaşatacak en iyi filmlerin listesi…

1. The Time Traveler’s Wife – Zaman Yolcusunun Karısı (2009) IMDb: 7.1

Henry zaman yolculuğu yapmış ve kütüphaneye giderek ortalığı gözetlemeye, araştırma yapmaya başlamıştır. Bu sırada Clare isminde bir kadın ile tanışmıştır. Clare onun hakkında her türlü bilgiye sahiptir ve onun zaman yolcusu olduğunu bilmektedir.

Henry, ise zamanlar arasında çok fazla dolaştığı için kafası oldukça karışmıştır, ayrıca unutkanlıkta başlamıştır. Bir gün yine zaman yolculuğuna çıkar ve Clare'nin 6 yaşındaki halini bulur. Tekrar geri döndüğünde ise onunla evlenmeye karar vermiştir. İlk başlarda Henry'nin zaman yolculuğu yapması Clare'nin hoşuna gitmektedir fakat ileri ki zamanlarda çok yalnız kaldığını ve aşkı yaşayamadığını düşünür.

Filmin Başrol Oyuncuları; Eric Bana, Rachel McAdams, Ron Livingston

2. The Perks of Being a Wallflower – Saksı Olmanın Faydaları (2012) IMDb: 8.1

Saksı Olmanın Faydaları filminde Charlie adlı başkarakter etrafındaki kişilerce sürekli dışlanan ve kendi içsel dünyasındaki sorunlarda boğulmakta olan bir genç olarak görülmektedir. Filmin ilk dakikalarında Charlie'nin en yakın arkadaşı intihara kalkışacaktır ve Charlie bu olaydan daha da etkilenerek çok kötü zamanlar yaşayacaktır.

Charlie'nin liseye başlamasıyla hayatı ve çocukluk travması değişecektir ve bu konuda ona lisede tanışacağı iki arkadaşı yardım etmektedir. Sthephen Chbosky tarafından kitabı yazılan ve sinemaya uyarlanan bu film güzel bir büyüme hikayesini anlatmaktadır. Başrollerde beyaz perdede görülmeye alışık olunan ünlü isimler bulunmaktadır.

Filmin Başrol Oyuncuları: Logan Lerman, Mae Whitman, Ezra Miller ve Emma Watson

3. Silver Linings Playbook – Umut Işığım (2012) IMDb: 7.7

Eski tarih öğretmeni Pat Salitano, hayatında değer verdiği her şeyi bir günde yitiren bir adamdır. Yaşamış olduğu ciddi bir travma sonrası mahkeme kararıyla sekiz ay süresince rehabilitasyon merkezinde tedavi görür. Çıktıktan sonra ise yaşamını düzene sokmak şartıyla ailesinin evine geri yerleşir. Pat'in tek amacı düzgün bir adam olmak ve işini geri almaktır. Bu sayede de karısı Vicky'yi geri kazamaya çalışmaktadır.

Ancak durum, sandığından çok daha zordur. Bir yemekte aile dostluyla karşılaşır. Karşılaştığı genç kadına, eski eşine ulaşma amacıyla yakınlaşmıştır. Tiffany, bir iyilik karşılığında Pat’e yardım etme teklifinde bulunmuştur. Bu durum her ikisi için umut ışığı olacaktır.

Filmin Başrol Oyuncuları: Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Robert De Niro

4. Titanic – Titanik (1997) IMDb: 7.8

James Cameron’un yönettiği filmde Titanik adlı devasa gemi, batmayan gemi olarak adlandırılmış ve bu gemiye binmek herkesin hayallerini süslemektedir. Sınıf farklılıklarının da net bir şekilde görüldüğü filmde fakir olan Jack ile zengin kız Rose bir şekilde tanışarak birbirlerine aşık olurlar.

Ancak Rose’un sevmediği bir nişanlısı vardır ve annesinin ısrarı üzerine onunla evlenmek zorundadır. Batmayan bu gemide yolculuklarına başlayan iki genç, geminin bir buzdağına çarpmasıyla hayatlarında unutamayacakları bir anı yaşamaya başlarlar. Geminin büyüklüğüne ve gücüne güvenerek yeterli filika almadıkları için yolcuların çoğunun öldüğü filmde 4,5 saat gibi bir sürede batan gemide olanlar konu ediliyor.

Filmin Başrol Oyuncuları: Leonardo Di Caprio, Kate Winslet, Billy Zane

5. The Notebook – Not Defter (2004) IMDb: 7.9

Huzurevinde yaşamını sürdüren ve elinde bir not defterinden başka bir şeyi olmayan Duke isimli bir ihtiyarın gençliğinde yaşadığı romantik bir aşk hikayesini kendi dilinden anlatan sıcak bir aşk filmi olan Notebook büyük ödüllerin sahibi olmuştur.

1940 yılında ve Güney Carolina'da geçen hikaye Noah isimli bir kız ile yaklaşmaya başlayan Duke'un ekonomik farklılıklardan dolayı yaşadıklarına odaklanır. Hislerine engel olamayan bu iki genç yaklaşan İkinci Dünya Savaşı sırasında ayrılmak durumunda kalırlar. Aralarındaki sınıfsal veya ekonomik farklılık engel olamadığından dolayı aşklarını yaşamak isteyen gençlerin kaderleri izleyenleri etkileyecektir.

Filmin Başrol Oyuncuları: Tim İvey, Gena Rowlands, James Garner

6. One Day - Bir Gün (2011) IMDb: 7.0

Emma ve Dexter birbirlerine tamamen zıt olan sosyal yapılardan gelen iki kişidir. Emma, orta halli bir aileden yetişmiş, devrimci ruhlu bir kızdır. Dexter ise baba parası ile okuyan, çapkın ve hiçbir şeyi umursamayan biridir. İkisinin yolları üniversiteden mezun oldukları gün kesişecek ve 15 Temmuz tarihinde uzun yıllar sürecek bir arkadaşlıkları başlayacaktır.

Onların hayatları bazen beraber bazen uzak diyarlarda akacak fakat her 15 Temmuz tarihinde buluşmaktadırlar. Mutlulukları, hüzünleri birlikte geçen 20 yılın ardından tanıştıkları günün değerini daha sonra da anlayacaklardır.

Filmin Başrol Oyuncuları: Anne Hathaway, Jim Sturgess, Patricia Clarkson, Rafe Spall

7. The Great Gatsby – Muhteşem Gatsby (2013) IMDb: 7.3

Aynı isimde kitaptan sinemaya uyarlanan film, 1950'li yıllar da geçmektedir. Yazar olmak hayali ile New York'a gelen Nick Carraway'ın hayatı genç milyoner Jay Gatsby ile tanışması ile çok değişmiştir. Milyoner ile tanışmasıyla birlikte bambaşka bir yaşama adım atan genç yazar gördükleri ve yaşadıkları karşısında son derece şaşkın olmuştur.

Filmde muhteşem partiler, içkiler, lüks hayatın dorukları ve bu ihtişamın çok kısa sürmesi konu edilmektedir. En başından beri milyonerin hayatında ve çevresinde, partilerle ve ihtişam ile kamufle edilmek istenen çok başka hayatlar bulunmaktadır. Renkli sahneleri ile film izleyenlere renk şöleni yaşatmaktadır.

Filmin Başrol Oyuncuları: Leonardo DiCaprio, Carey Mulligan, Joel Edgerton

8. The Curious Case Of Benjamin Button – Benjamin Button’un Tuhaf Hikayesi (2008) IMDb: 7.8

Ölüm döşeğinde olan Daisy hastane odasındadır, yanında da kızı Caroline vardır. Kızından Benjamin Button’ın günlüğünü okumasını ister. Günlükte 1. dünya savaşı sırasında saatçilik işi yapan bir adam oğlunu savaşta kaybeder.

Yaşadığı bu acı ile birlikte gözleri görmeyen saatçi yeni bir saat yapar. Bu saat geriye doğu işlemektedir, tren istasyonu için yaptığı bu saatteki amacı yola gidenlerin bir şekilde geri dönmelerini sağlamaktadır. Saat bir mucize yaratır ve savaşın sona erdiği gün Benjamin Button hayatını tersten yaşamaya başlar. Yaşlı bir bebek olarak doğar ve hayatı bebekliğine kadar uzanır.

Filmin Başrol Oyuncuları: Brad Pitt, Cate Blanchett, Taraji Henson, Julia Ormond, Tilda Swinton

9. The Fault in Our Stars – Aynı Yıldızın Altında (2004) IMDb: 7.7

Aynı Yıldızın Altında filmi hem romantik hem de dram alanında seyircileri oldukça derinden etkileyen bir film olarak bilinmektedir. Filmde 16 yaşında bir kız çocuğu olan Hazel adlı karakter, 3 yıl boyunca tiroid kanseriyle uğraşırken bir anda kanserin akciğerine sıçramasıyla kanserli hastalar destek grubunun terapilerine katılmaya başlayacaktır. Bu destek grubunun terapisinde bir gençle tanışacak ve ona aşık olacaktır.

Aşık olduğu karakterin adı Augustus'dur. Augustus, Hazel'e çok aşık olacaktır ve onun bir hayalini gerçek hale getirmek için bir yolculuğa çıkaracaktır. Josh Boone tarafından yönetilen bu film John Green'in aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Filmin baş rollerini ise Sahilene Woodley, Willem Dafoe ve Ansel Elgort paylaşmaktadır.

Filmin Başrol Oyuncuları: Shailene Woodley, Nat Wolff, Ansel Elgort, Willem Dafoe

10. Sweet Nowember – Kasımda Aşk Başkadır (2001) IMDb: 6.7

Bütün hayatı boyunca işinden daha fazla herhangi bir şeye önem vermeyen Nelson ile bir gün ehliyet sınavına girmeye çalışan Sara arasında geçen karşılaşma değişik bir ilişkinin ortaya çıkmasına neden olur. Sara Nelson ile karşılaşmalarından sonra onunla bir ay birlikte aynı evde ve aynı hayatı yaşamasını ister.

Değişik gelen bu teklifi kabul eden Nelson kısa süre sonunda Sara'ya aşık olacaktır. Nelson'ın fark etmediği gerçek ise Sara'nın kanser olduğu ve çok fazla zamanının olmadığıdır. Ölüm ile aşk arasında etkileyici bir film olarak listelerde yerini almıştır.

Filmin Başrol Oyuncuları: Keanu Reeves, Charlize Theron, Jason Isaacs

11. Perfect Sense – Yeryüzündeki Son Aşk (2011) IMDb: 7.1

Michael kadınlarla olan ilişkilerinde bağlılık sorunu yaşayan işinde usta bir yemek şefidir. Soğuk görünümlü Susan ise işinde iyi bir doktor ancak özel hayatına kimseyi uzun zamandır almamıştır. Kendini yalnızca işine adamıştır. Bir gün Michael ve Susan'ın yolları birbirini bulur ve tanışırlar. Tanıştıktan kısa bir süre sonra aşık olurlar. İkisi de birbirlerine daha önce hissetmedikleri derin duygular beslerler. Fakat dünyada daha önce hiç görülmeyen bir salgın ortaya çıkmıştır. Bu salgın ile beraber insanlar duygularını kaybetmektedir. Bu iki aşık, insanlık son bulurken engelleri aşarak, aşklarını bir ömür boyu yaşayabilecekler midir?

Filmin Başrol Oyuncuları: Eva Green, Ewan McGregor

12. Remember Me – Beni Unutma (2010) IMDb: 7.1

Tyler babasının kardeşinin intiharı sonunda aldığı boşanma kararı karşısında hayata karşı kendisini oldukça şansız ilan etmiştir. Bir tesadüf sonucunda Ally ile karşı karşıya geldiğinde hayatı boyunca kimsenin kendisini anlamadığını düşünen adam bir anda aşk ile tanışmak zorunda kalır. Ally hiç fark etmeden Tyler'a iyi gelmeye başlar. Aşk beraberinde Tyler için umut ve hayatın anlamını fark etmek için de bazı kapıların açılmasına olanak tanır. Bir süre sonra bazı sırların ortaya çıkması onları birbirinden uzaklaştırmak için etki yapmaya başlayınca işler ilginç bir hal almaya başlar.

Filmin Başrol Oyuncuları: Robert Pattinson, Emilie de Ravin, Pierce Brosnan

13. Pride & Prejudice – Aşk ve Gurur (2005) IMDb: 8.6

5 kızı olan ve kızlarının evlenmelerini isteyen anneleri, kendilerine komşu olarak taşınan Bingley ve Darcy'i kızları için damat adayı görmeye başlamıştır. Kızları arasından Jane, Bingley' in dikkatini çekmiştir ve Jane de bu adamın yakışıklı olduğunu düşünmektedir. Bu durumun farkına varan anne Bennet, Jane’i bir akşam komşunun evine göndermiştir fakat Jane uzun süre boyunca eve gelmemiş ve bunun üzerine bir de hastalanmıştır.

Jane'nin hastalanması üzerine ona yardım etmek için kızlardan Elizabeth de komşularının evine gitmiştir ve Darcy bu kez Elizabethe takılmaya başlamıştır ancak Elizabeth, bu adamın ev arkadaşı olan Wickham' den hoşlanmıştır. Tüm bunlarla beraber durumun içine fark etmeden dahil olan Lydia da artık olayların içindedir. Zaman geçtikçe bu kız kardeşlerin durumları oldukça karmaşıklaşır ve aşk ile gururun arasında takılı kalırlar.

Filmin Başrol Oyuncuları: Keiara Knightley, Matthew Macfadyen, Talulah Riyev

14. P.S. I Love You – Not: Seni Seviyorum (2007) IMDb: 7.1

Holly Kennedy genç yaşta aşık olduğu adam olan Gerry ile hayatını birleştirmiştir. Para kazanmak için sevmediği bir işi yapmak zorunda olan Holly kendisini kocasına ve evliliğine adamıştır. Ancak bir gün aniden kocası Gerry’nin ölmesiyle hayatı bir anda anlamsız görünmeye başlar.

Kendini eve ve tüm dış dünyaya kapatan Holly’yi bir sürpriz beklemektedir. 30. Doğum gününde kocasından aldığı bir bant kaydı ve mektup ile hayata tekrar tutunmaya başlayan genç kadın daha sonra da kocasından bir sürü mektup alacaktır. Bu mektuplar ve içindeki talimatlara uyarak kendini yeniden bulan Holly için hayat tekrar anlam kazanmaya başlar.

Filmin Başrol Oyuncuları: Hilary Swank, Gerard Butler, Linda Kudrow

15. Eternal Sunshine of the Spotless Mind – Sil Baştan (2004) IMDb: 8.4

Eternal Sunshine of the Spotless Mind filmi Türkçeye Sil Baştan adıyla çevrilmektedir. 2004 yılında vizyona giren bu film aşık olduğu ama terk edildiği kadının anılarını sildirmeye çalışan bir adamın hayatını anlatmaktadır. Bu sildirme deneyi sırasında Barish kim olduğunu dahi hatırlamakta güçlük çekmektedir. Hatırlamakta zorlanmasına sinirlenen Barish, aynı deneyi kendi düzenekleriyle uygulamak istemektedir.

Başrolünde Jimm Carrey'nin rol aldığı film, Barish'in anıları silinirken yaşanan olayları gözler önüne sermektedir. Ancak bu olayların sonunun güzel hatıraları da silmesi üzerine Barish pişman olacaktır ve müdahaleyi bir an önce durdurmak isteyecektir.

Filmin Başrol Oyuncuları: Jim Carrey, Kirsten Dunst, Kate Winslet

16. Edward Scissorhands – Makas Eller (1990) IMDb: 7.9

Edward bir insanın yarattığı bir yaratıktır. Ancak yaradılışı tam olarak tamamlanmadan yaratıcısı ölür. Bu ölüm yüzünden elleri yapılamaz ve makas şeklinde kalır. Bu nedenle de uzun yıllar boyunca yalnız yaşamak zorunda kalır. Ancak bir süre sonra bir kadın Erward’a yardım elini uzatır.

Edward şimdi hiç bilmediği, tanımadığı bir ortamdadır. Yaşadığı bu yeni çevreye uyum sağlamak için kendini zorlayan Edward o bölgede saç kesimi yapmaya başlar ve herkes onu başarısı ile tanımaya başlar. Herkesin sevmeye başladığı Edward hayatından oldukça memnundur ama yaşam her zaman güzel gitmemektedir.

Filmin Başrol Oyuncuları: Jhonny Deep, Dianne Wiest, Winona Ryder

17. City of Angels - Melekler Şehri (1998) IMDb: 6.7

Alanında oldukça başarılı bir cerrah olan kardiyolog Maggie Rice başarılı şekilde giden bir ameliyatı yürütmektedir. Aniden gelişen bir komplikasyon sonucunda hasta nedensiz şekilde ve umulmadık bir olay sonucunda vefat eder.

Hastasını kurtarmak isteyen Maggie ise elinden gelenin fazlasını yaparak onu hayata döndürmek için inanılmaz çabalar harcar. Los Angeles semalarında dolaşan bir melek olan Seth ise hem Maggie'ye aşık olur hem de onun hayattan soğuyan yanını tekrar ortaya çıkarmaya karar verir. Bir melek ise insan arasındaki sıcak ve değişik bir aşkı konu olarak alan film oldukça sevilmiştir.

Filmin Başrol Oyuncuları: Nicolas Cage, Meg Ryan, Andre Braugher

18. About Time – Zamanda Aşk (2013) IMDb: 7.4

Ailedeki erkeklerin özel bir gücü olduğunu 21 yaşına girdiğinde öğrenen Tim Lake' nin bu gücü kendisinin de kullanabileceği zaman gelmiştir. Bu özel güç zamanda yolculuk edebilmektir ve bunu öğrenen Tim, geçmişte yapmış olduğu ve bundan dolayı utanç duyduğu olayları teker teker düzeltmeye ve daha doğru bir şekle getirmeye başlar. Bir süre sonra Londra' ya yerleşen genç adam, burada oldukça güzel bir kadınla yani Mary' le tanışır ve o andan itibaren aşık olur.

Aşık olduğu kadınla ilişkisinde sürekli olarak özel gücünü kullanan ve ilişkilerine bu şekilde yön vermeye başlayan Tim, zaman içerisinde bu yaptığının yanlış olduğunu ve hayatın önemli anlarını değiştirmemesi gerektiğini anlar. Oldukça anlamlı olan filmin başrolünü Domhnall Gleeson ile Rachel McAdams oynamıştır.

Filmin Başrol Oyuncuları: Domhnall Gleeson, Rachel MCAdams

19. Becoming Jane – Aşkın Kitabı (2007) IMDb: 7.1

Jane her zaman aşka inanan ve bir evliliğin de aşk üzerine kurulması gerektiğini düşünen bir genç kadındır. Ailesi ise 1795 yıllarında İngiltere'de hüküm süren geleneklere göre kızlarının mantık evliliği yani para karşılığı bir evlilik yapmalarını arzu ederler.

20 yaşında ve oldukça güzel olan bu genç kadın Tom isimli genç ile tanıştığında onun zekasından oldukça fazla etkilenir. Jane ilgi duyduğu genç adamın ve aşkın peşinden gitmek ile mantık evliliği yapmak arasında bir karar vermek zorunda kalacaktır. Filmde deha seviyesinde bir edebi bilgiye sahip olan kadının aşkı için feda edecekleri işleniyor.

Filmin Başrol Oyucuları: Anne Hathaway, James McAvoy, Julie Walters

20. Casablanca – Kazablanka (1942) IMDb: 8.6

Kült bir yapım olan film bir aşk hikayesi klasiğidir. Fas’ın bir kenti olan Kazablanka’da geçen olay 2.Dünya Savaşı yıllarında geçmektedir. Bu şehir savaş yıllarında Hitler yönetiminden kaçanların buraya sığınması ile birlikte renkli bir görünüme bürünür.

Şehirdeki barlar arasında en popüler olan barı Rick Blaine yönetmektedir. Her şey yolunda gider iken hiç beklenmedik anda beklemediği bir olay meydana gelir. Eski aşkı olan Lisa yanında kocası olan Victor Laszlo’yu da yanına alarak Rick Blaine’in barına gelir. Kocası direnişçilerin lideridir. Rick eski aşkı ve kocasının şehirden kaçmaları için yardım etmeye başlar.

Filmin Başrol Oyuncuları: Paul Henreid, Ingrid Bergman, Humphrey Bogart

Ne Oldu?

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@