Şehitlikte 18 Mart anması

İstanbul Valiliği tarafından, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yıl dönümü dolayısıyla Edirnekapı Şehitliği'nde düzenlenen törende, kara, deniz, hava ve polis şehitleri anıldı.

Haberler 18.03.2017, 12:34
Şehitlikte 18 Mart anması

Enver ALAS/İSTANBUL,()  İstanbul Valiliği tarafından, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yıl dönümü dolayısıyla Edirnekapı Şehitliği'nde düzenlenen törende, kara, deniz, hava ve polis şehitleri anıldı.

Törene İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Eren, 3. Kolordu Komutanı Korgeneral Mehmet Daysal, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Hadi Salihoğlu, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği İstanbul Şube Başkanı Oktay Kaya ile askeri ve emniyet personelin yanı sıra gaziler ve şehit yakınları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende başta Vali Şahin olmak üzere bazı kurum ve kuruluşlar ile siyasi parti temsilcileri anıta çelenk koydu.

Törende konuşan 1. Ordu Komutanlığı'ndan Hava Savunma Albay Gürbüz Efe, "Bugün milletimizin özgürlük ve bağımsızlığı, vatanımızın birliği ve bütünlüğü, cumhuriyetimizin korunup yüceltilmesi adına canlarını hiçe sayarak ölüme koşan ve mevkilerin en yüksek mertebesine ulaşan şehitlerimizi anmak maksadıyla toplanmış bulunuyoruz" dedi.


"ÖLÜMSÜZLÜK ŞERBETİNİ İÇENLERİN CENNETE KAVUŞTUKLARI GÜNDÜR"

Albay Efe, "Çanakkale savaşı hiç kuşkusuz, sebepleri, sonuçları itibariyle tarihin akışının değiştiği önemli muharebelerin cereyan ettiği bir savaştır. Bu savaş askeri ve siyasi sonuçları yanında cesaret, kahramanlık ve ruh güzelliklerinin sergilendiği nadir harp örneklerinden biridir. Bugün, Malazgirt'te Kosova'da, Niğbolu'da, Mohaç'ta, Yemen'de, Galiçya'da, Kafkasya'da, Sarıkamış'ta, Çanakkale'de, Sakarya'da, Dumlupınar'da, Kocatepe'de, Kore'de, Kıbrıs'ta, terörle mücadele harekatı kapsamında yurt içinde ve yurt dışında, yurdumuzun her karış toprağında ölümsüzlük şerbetini içenlerin cennete kavuştukları gündür" diye konuştu.


ŞEHİTLİKLERE KARANFİL BIRAKILDI

Konuşmaların ardından Vali Şahin, Anıt özel defterini imzaladı. Törenden sonra, şehitlik ziyaret edilerek şehit mezarlarına karanfil bırakılarak dua edildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@