Şehitler törenle uğurlandı

DİYARBAKIR'ın Lice İlçesi Abalı Jandarma Karakolu üs bölgesinde PKK'lı teröristlerin dün akşam saatlerinde gerçekleştirdiği saldırı sonucu şehit olan Üsteğmen Murat Ataş ve Uzman Çavuş Oğuzhan Çito, düzenlenen törenin ardından...

Haberler 05.10.2016, 10:11
Şehitler törenle uğurlandı
DİYARBAKIR'ın Lice İlçesi Abalı Jandarma Karakolu üs bölgesinde PKK'lı teröristlerin dün akşam saatlerinde gerçekleştirdiği saldırı sonucu şehit olan Üsteğmen Murat Ataş ve Uzman Çavuş Oğuzhan Çito, düzenlenen törenin ardından memleketlerine uğurlandı.

Diyarbakır 7'nci Kolordu Komutanlığı'nda düzenlenen törene Vali Hüseyin Aksoy, 7'inci Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Ali Sivri, askeri yetkililer ve kurum müdürleri katıldı. Şehitlerin özgeçmişlerinin okunması ve birlik adına yapılan konuşmalardan sonra şehitlerin cenazeleri dualarla memleketlerine uğurlandı.

ŞEHİT ÜSTEĞMENİN CENAZESİ ORDU'YA GÖNDERİLDİ
Şehit Jandarma Üsteğmen Murat Ataş'ın 1986 tarihinde İstanbul Eminönü İlçesi'nde doğduğu, 2013-2014 tarihleri arasında Beytepe Jandarma Okullar Komutanlığı emrinde gördüğü eğitimden sonra Kırşehir İl Jandarma Komutanlığı emrinde göreve başladığı belirtildi. 2015 yılı genel atamalarında İstanbul Hadımköy Jandarma Komando Tabur Komutanlığı emrine tim komutanı olarak atanan şehit Üsteğmen Ataş, geçici görevle Diyarbakır'ın Lice ilçesine gelmişti. Evli olan şehit Üsteğmen Murat Ataş'ın cenazesi ailesinin ikamet ettiği Ordu'ya gönderildi.

ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ HATAY'A UĞURLANDI
Lice'deki saldırıda ağır yaralanan ve helikopter ile kaldırıldığı hastanede şehit olan Uzman Cavuş Oğuzhan Çıto'nun 1989 tarihinde Hatay ili Hassa ilçesinde doğduğu, 2014 yılı Foça Jandarma Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'nda gördüğü eğitimden sonra 27 Aralık 2014 tarihinde jandarma uzman çavuş olarak İstanbul Hadımköy Jandarma Komando Tabur Komutanlığı emrinde göreve başladığı belirtildi. Geçici görevle Diyarbakır'ın Lice ilçesine gelen ve dünkü saldırıda şehit olan şehit Oğuzhan Çıto'nun cenazesi ise memleketi Hatay'a gönderildi.
DHA
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@