Sansürün sonuçları medyadaki rakamlara yansıdı

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerine sayılı günler kala, 1 Mayıs-12 Haziran tarihleri arasında yazılı basın özelinde gerçekleştirilen araştırmada, İYİ Parti'ye yapılan medya sansürü rakamlarla gözler önüne serildi.

Haberler 12.06.2018, 14:15
Sansürün sonuçları medyadaki rakamlara yansıdı

YeniÇağ - 24 Haziran seçimlerine adım adım yaklaşırken İYİ Parti'ye uygulanan medya sansürü rakamlara da yansıdı. 

Medya takip kurumu Ajans Press'in seçimler öncesi 1 Mayıs-12 Haziran tarihleri arasında yazılı basın özelinde gerçekleştirdiği araştırmaya göre, en çok konuşulan aday Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iken tüm medya kuruluşlarınca sansür uygulanan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener üçüncü sırada yer aldı. 

İNCE İKİNCİ, AKŞENER ÜÇÜNCÜ SIRADA

Erdoğan'la ilgili 46.462 haber yapılırken CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, gerçekleştirilen medya incelemesinde 17.204 yazılı basın haberiyle en çok konuşulan ikinci aday oldu. İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener 10.266 haberle listenin üçüncü sırasında yer aldı.

Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, hakkında çıkan 4.504 haberle listenin dördüncü sırasında yer alırken, HDP'nin tutuklu cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş 3.523 yazılı basın haberiyle en çok konuşulan adaylar arasında beşinci sıraya yerleşti.

Vatan Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek ise hakkında çıkan 1970 haberle listenin son sırasında yer aldı.

'CUMHUR İTTİFAKI' EN ÇOK KONUŞULAN İTTİFAK OLDU

PRNet ve ITS Medya'nın gerçekleştirdiği incelemede ise, 'Cumhur İttifakı' mayıs ayından itibaren 11.894 haber çıkışıyla en çok konuşulan ittifak olurken, 'Millet İttifakı' ise 4.287 haberle konuşuldu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@