Sanal ortamda satılan hayvanlara tepki

HAYDOS Başkanı Türkan Dağdelen Sanal ortamda satılan hayvanlara tepkisini dile getirdi...

Sanal ortamda satılan hayvanlara tepki

HAYDOS Başkanı Türkan Dağdelen Sanal ortamda satılan hayvanlara tepkisini dile getirdi...

15 Kasım 2016 Salı 09:45
Sanal ortamda satılan hayvanlara tepki
Muğla Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) Başkanı Türkan Dağdelen, sanal ortam ve petshoplardan hayvan satışına tepki gösterdi.

Muğla'nın Dalaman İlçesi Atakent Mahallesi'ndeki bakım evinde kedi ve köpek olmak üzere 750 kadar mağdur hayvanın yaşadığına dikkat çeken Muğla HAYDOS Başkanı Başkanı Türkan Dağdelen, vatandaşların hala petshop ve internet üzerinden avuç dolusu para vererek kedi köpek satın almalarına tepki gösterdi. Bakım evindeki hayvanların hepsinin güzel olduğunu belirten Dağdelen, "Merkezimizde sahiplendirme programımız devam ediyor. Bazı hayvanlar kısırlaştırılmak suretiyle salındığı gibi aynı zamanda buraya gelen misafirlerimizin sahiplenmesiyle de topluma kazandırılmış oluyor. Evinde hayvan bulundurmak, bakıp beslemek isteyen kişilerin bakım evlerine giderek hayvan almalarını rica ediyoruz. Çünkü bu tür merkezlere geldiklerinde bir hayat kurtardıklarını bilmeleri gerekir. Petshoplarda hayvan değil, malzeme satılsın. Allah'ın yarattığı bir canlının parasal değer biçilerek satılmasına karşıyız. Bakım evimizdeki hayvanların hepsinin güzel olduğunu düşünüyoruz. Geldiklerinde bir göz teması kurarak aşık olabilecekleri hayvanlar var. Hepsinin huyları da çok güzel ve sosyaller" dedi.
Dağdelen, "Yetkililerden petshop ve merdiven altında kaçak üretim ve denetimlerinin daha sık yapılmasını, caydırıcı önlemlerin alınmasını talep ediyoruz. Vatandaşlardan istediğimiz petshoplardan hayvan olarak kanlı ticarete ortak olmamalarıdır. Bunu istiyoruz" diye konuştu.

DHA

  


Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol