Sahte diplomalı tekvando antrenörü

Bursa’da sahte lise diplomasıyla tekvando antrenörlüğü ve hakemliği yaptığı iddia edilen 3 kişi hakkında 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Haberler 28.11.2016, 13:36
Sahte diplomalı tekvando antrenörü
BURSA’da sahte lise diplomasıyla tekvando antrenörlüğü ve hakemliği yaptığı iddia edilen 3 kişi hakkında 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Bursa’daki bir kulüpte antrenör olan Hüseyin Atay, C.Y., H.T. ve M.K.'nın sahte diplomayla tekvando antrenörlüğü ve hakemliği yaptıklarını iddia ederek, Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Savcılığın başlattığı soruşturmada, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'nden söz konusu 3 kişinin lise diplomalarının gerçek olup olmadığının araştırılmasını istedi. Gelen cevapta 3 kişinin lise diplomalarının sahte olduğu ve diploma numaralarının başla şahıslar adına düzenlendiği ortaya çıktı. Hazırlanan iddianamede şüpheliler hakkında 'resmi belgede sahtecilik' suçundan şüpheliler hakkında 2 ile 5 yıl arasında hapis cezası istendi.

İddianamede, "Şüphelilerin sahte lise diplomaları düzenleyerek veya düzenleterek, bunları ilgili kurumlara ibraz ederek belge alıp antrenörlük ve hakemlik yaptıkları ve bu şekilde üzerlerine atılı suçları işledikleri tüm dosya kapsamından anlaşılmaktadır" denildi.
Tutuksuz olan 3 sanığın yargılanmalarına önümüzdeki günlerde Bursa 14’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.

DHA
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@