Sağlık Bakanlığı atama kura sonuçları! 2020 2. dönem Sağlık Bakanlığı atama kura sonuçları isim listesi!

Sağlık Bakanlığı atama kura sonuçları 2020! Sağlık Bakanlığı 2020 yılı 2. dönem ilk defa ve yeniden atama kura çekilişi başladı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Tabip ve Uzman Tabip alımı için yapılacak kura çekilişinin ardından atama sonuçları duyurulacak. Kura çekilişi Sağlık Bakanlığı Youtube resmi hesabı üzerinden canlı yayınlanacak. İşte, 2020 2. dönem Sağlık Bakanlığı atama kura sonuçları isim listesi!

Haberler 23.04.2020, 15:33
Sağlık Bakanlığı atama kura sonuçları! 2020 2. dönem Sağlık Bakanlığı atama kura sonuçları isim listesi!

Sağlık Bakanlığı atama kura sonuçları için meraklı bekleyiş sona erdi. Sağlık Bakanlığı 2020 yılı 2. dönem ilk defa ve yeniden atama kura çekilişinin başlamasıyla birlikte kura sonuçları isim listesi belli oluyor. İlk defa veya yeniden atanmak isteyen tabip ve uzman tabipler, 17-20 Nisan tarihleri arasında başvuru işlemlerini tamamlamıştı. İşte, Sağlık Bakanlığı atama kura sonuçları!

SAĞLIK BAKANLIĞI ATAMA KURA SONUÇLARI!

Sonuçlar henüz açıklanmadı. Sağlık Bakanlığı 2020 yılı 2. dönem ilk defa ve yeniden atama kura sonuçları duyurulduğu takdirde haberimizden öğrenebilirsiniz.

KURA ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN?

Kura çekilişi 22.04.2020 tarihinde saat 10:00 'da Bakanlığımız Bilkent Yerleşkesinde Noter huzurunda gerçekleştirilecektir. Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında kuraya katılımcı alınmayacaktır.

Kura çekilişi Bakanlığın YouTube kanalı (https://www.youtube.com/user/SaglikBakanligi) üzerinden canlı olarak yayınlanacaktır.

SAĞLIK BAKANLIĞI KURASINA BAŞVURABİLECEK ADAYLAR VE ARANAN ŞARTLAR

1) Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımaları gerekmektedir.

2) İlk defa veya yeniden atanmak isteyen ve 3359 sayılı Kanun gereği Devlet Hizmeti Yükümlülüğü bulunmayan tabip ve uzman tabipler,

3) Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Kanuna tabi Devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan ve kura son başvuru tarihi itibariyle Devlet hizmeti yükümlülüğünü tamamlamış olan tabip ve uzman tabipler kuraya başvurabileceklerdir.

KURAYA BAŞVURAMAYACAKLAR

1) Devlet hizmeti yükümlüsü olan tabip ve uzman tabiplerin,

2) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımayanların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi olarak Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında halen görev yapmakta olanların,

3) 5434 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanununun 40. maddesinde belirtilen yaş haddini doldurmuş olanların, 4) Sağlık Bakanlığında kura son başvuru tarihi itibariyle halen 4924 sayılı Kanun kapsamında sözleşmeli olarak çalışanların başvuruları kabul edilmeyecektir.

ATAMA İLE İLGİLİ İŞLEMLER

Kura sonucu yerleşen adayların atama işlemlerinin tamamlanabilmesi için atamaya esas belgeleri T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın https://www.ailevecalisma.gov.tr/web adresinde duyurulacak olan ilan ve takvim çerçevesinde teslim etmeleri gerekmektedir.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@