Sağlık Bakanlığı 81 ilde sınavsız personel alımı yapacak!

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Sağlık Bakanlığı personel alımı ile ilgili flaş bir karar yayımlandı. Yayımlanan kararda “Kamu kurum ve kuruluşlara işe yerleştirilecek kişileri; Kurum tarafından gönderilen listedeki adaylar arasında yapacağı sınav ile belirlenir. Ancak temizlik hizmetleri, güvenlik ve koruma hizmetleri, bakım ve onarım hizmetleri için yapılacak alımlarda sadece sözlü yöntem kullanılarak sınav yapılır.” hükmünde değişiklik yapıldığı bildirildi. Değişiklikle kura ile personel alımı yapılacağı sözlü sınav yapılmayacağı aktarıldı.

Haberler 20.03.2020, 10:36
Sağlık Bakanlığı 81 ilde sınavsız personel alımı yapacak!

Sağlık Bakanlığı tarafından Resmi Gazete'de personel alımı ilgili önemli karar yayımlandı.

SAĞLIK BAKANLIĞI SINAVSIZ PERSONEL ALIMI YAPACAK

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uyulacak Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 17. maddesinde yer alan “Kamu kurum ve kuruluşlara işe yerleştirilecek kişileri; Kurum tarafından gönderilen listedeki adaylar arasında yapacağı sınav ile belirlenir. Ancak temizlik hizmetleri, güvenlik ve koruma hizmetleri, bakım ve onarım hizmetleri için yapılacak alımlarda sadece sözlü yöntem kullanılarak sınav yapılır.” hükmü uyarınca yapılacak sözlü sınav ile personel alımı ilgili kararla değişiklik yapıldı.

GEÇİCİ MADDE EKLENDİ

Resmi Gazete'de yayımlanan kararda, "Kamu Kurum ve Kınuluşlarma Işçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikle Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik"in yürürlüğe konulmasına karar verilmiştir.  29/6/2009 tarihli ve 2009/15188 sayılı Bakanlar Kumlu Kararı ile yürürlüğe konulan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Işçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğe aşağıdaki geçici madde eklenmiştir." denildi.

KURA SONRASINDA SÖZLÜ SINAV YAPILMAYACAK

Ayrıca yayımlanan karar şöyle:

2020 yılı içerisinde Sağlık Bakanlığında istihdam edilmek üzere temizlik hizmetleri, güvenlik ve konma hizmetleri ile bakım ve onarım hizmetleri için alınacak işçiler, sınava tabi nıtulmıdtsızın doğrudan noter kurasıyla belirlenebilir. Bu durumda, öncclikliler de chlhil olmak üzere talep şartlarına uygun tanı başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday doğrudan kurayla belirlenir. Sağlık Bakanlığında yapılacak değerlendirme neticesinde, asıl adaylardan gerekli şartlan taşımayardann yerine sırası ile aranan şartları haiz yedek adaylar işe alınır.

Yorumlar (3)
Melek 11 ay önce
Başvurular nerden ve nasıl yapılacak tarih belli değil
Handan 11 ay önce
Ne zaman nerden baş vurulacak belirtirmemis işe alım nerden baş vurulacak
Şevket 11 ay önce
Alım ne zaman ve nasıl yapışacak link paylaşılmamış. Neden? En azından başvuru yapacağımız bir link olsaydı. Ne zaman başvuru yapabiliriz.
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@