Sağlık Bakanlığı 14 bin işçi alımı nihai liste! İŞKUR Sağlık Bakanlığı personel işçi alımı kura çekilişi ne zaman?

Sağlık Bakanlığı personel işçi alımı nihai liste yayımlandı. İŞKUR Sağlık Bakanlığı işçi alımı nihai listede ismini gören vatandaşlar bunun ne anlama geldiğini araştırıyor. Sağlık Bakanlığı personel alımı kura çekilişi ne zaman sorusuna yanıt aranıyor. On binlerce kişinin başvuru yaptığı alımlar için gözler İŞKUR’a çevrildi. 14 bin kişinin kadroya alınacağı kura çekilişi için geri sayım başladı. Alım sürecinde, 10 bin 998 temizlik görevlisi, 2 bin güvenlik görevlisi, 2 aşçı ve bin klinik destek elemanı istihdam edilecek. İşte, İŞKUR Sağlık Bakanlığı personel alımı nihai liste ve kura çekiliş tarihi!

Haberler 03.04.2020, 19:31
Sağlık Bakanlığı 14 bin işçi alımı nihai liste! İŞKUR Sağlık Bakanlığı personel işçi alımı kura çekilişi ne zaman?

Sağlık Bakanlığı personel işçi alımı nihai liste İŞKUR'dan sorgulanabiliyor. İŞKUR Sağlık Bakanlığı personel alımı kura çekilişi ne zaman? Sağlık Bakanlığı kura çekilişi için başvuru yapan binlerce kişi araştırma yapıyor. Kura çekilişi sonucunda 14 bin kişi iş sahibi olacak. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı ne anlama geliyor? Nihai listede adınızın olup olmaması büyük önem taşıyor. Zira bu sizin kuraya katılıp katılmayacağınızı belirliyor.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI KURA ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN?

Sağlık Bakanlığı kura sonuçları, 8 Nisan 2020 tarihinde Ankara'da yapılacak olan çekiliş sonrası açıklanacak.

Kura sonuçlarının noter onaylarının tamamlanması ve listelerin derlenip online sisteme yüklenmesinin ardından 9,10,11 Nisan tarihleri içerisinde erişime açılması bekleniyor.

Toplamda 14 bin kişinin kadroya alınacağı Sağlık Bakanlığı sürekli işçi alımı için sonuçları, İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden açıklanması bekleniyor.

Alım sürecinde, 10 bin 998 temizlik görevlisi, 2 bin güvenlik görevlisi, 2 aşçı ve bin klinik destek elemanının istihdam edilmesi bekleniyordu.

NİHAİ LİSTEYE NASIL ULAŞIRIM?

İŞKUR tarafından yapılan açıklamada nihai listenin İŞKUR iş başvuruların sayfası üzerinden erişime açıldığına yer verildi. Nihai listeye ulaşmak için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir.

1. Aşağıdaki linke tıklayın.

https://esube.iskur.gov.tr/

2. Açılan ekranda İŞ ARAYAN kısmındaki Giriş butonuna tıklayın. Daha sonra aşağıdaki ekran karşınıza çıkacak.

3. Bu ekranda kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yapın. Eğer işkur şifrenizi hatırlamıyorsanız e Devlet ile Giriş kısmından giriş yapın.

4. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki ekran karşınıza çıkacak.

Burada iş başvurularım kısmına tıklayın.

5. Daha sonra aşağıdaki ekran karşınıza çıkacak.

Bu ekranda Nihai Liste yazan yere tıklayın. Eğer nihai liste butonu henüz gelmemişse liste henüz hazırlanmamış demektir.

TEMİZLİK PERSONELLERİ NE İŞ YAPACAKLAR?

Ameliyathane, morg, tuvalet, poliklinik yapılan yerler, acil sağlık hizmetinin yürütüldüğü alanlar, yataklı servisler, laboratuvarlar, görüntüleme alanları, kamu hizmeti yürütülen idari ve diğer sağlık birimleri, ek hizmet birimleri ile tesisin temizlik yapılması gereken her türlü alanında, ilgili kanun, yönetmelik, yönerge, tebliğ, genelge, genel yazı, hizmet sözleşmesi, iç talimatname, görev emri vb. mevzuatta belirtilen temizlik hizmetleri ile idare tarafından verilen kendi görev alanı ile ilgili diğer hizmetleri yürütecektir.

TEMİZLİK PERSONELİ ALIMI İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI

Sürekli işçi kadrolarına başvuran adayların aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir.

2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlarını taşımak.

GÖREVE BAŞLAMA SÜRECİ

Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. Sehven yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

Yerleştirme işlemi yapılan ve ataması yapılanlardan, 30 gün içerisinde göreve başlamayanlar (doğum, hastalık, askerlik vb. nedenlerle göreve başlayamayacak durumda olanlar hariç) ile atanma şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılarak göreve başlatılmayanların ya da göreve başlatılıp da sonradan atama şartlarını taşımadığı anlaşılanların yerine yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle aranan şartları haiz olanlardan atama yapılabilecektir.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 5 inci maddesinde belirtilen "işe göndermede öncelikli olanlar" ibaresindeki hüküm mezkûr yerleştirmede başvuran lehine tek başına bir hak teşkil etmeyecektir.

Hali hazırda, Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında sürekli işçi kadrosunda görev yapanların, ilan edilen kadrolara müracaatları alınmayacaktır. Noter kurası sonucu yerleştirilse dahi atamaları yapılmayacaktır.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@