Sağlık Bakanı Sesi Titreyerek Koronavirüsü Bulaşan Sağlık Personeli Sayısını Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs rastlanan sağlık personeli sayısının 601 olduğunu bildirdi.

Haberler 01.04.2020, 20:31
Sağlık Bakanı Sesi Titreyerek Koronavirüsü Bulaşan Sağlık Personeli Sayısını Açıkladı

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sona erdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından basın açıklaması yaptı.

Sağlık Bakanı bir soru üzerine, dünyada koronaya yakalanan sağlık personeli sayısının %10 civarında olduğun ancak Türkiye'de durumun daha az olduğunu belirtti. Bakan Koca sesi titrereyek "bu sayıyı açıklamak istemiyorum" dedi ama koronaya yakalanan sağlık personeli sayısının 601 olduğunu belirtti.

CEMİL TAŞÇIOĞLU'NUN VEFATI

Eğer gerçekten denilmiş şekilde izole edebilirsek kendimizi bu anlamda teması izole edebilirsek bu anlamdaki tedbirlerle bu grafiğin daha da aşağıya kapanacağını çok rahat söyleyebiliriz. Bizim evlerimizde kendimizi izole etme çabası ve zorunluluğu içerisinde olmalıyız. 60 yaş üstü ve kronik hastaların daha çok olduğunu, bu gençlerin hiç olmadığı anlamına gelmez. Bu sadece bir yaş aralığının daha çok etkilendiğini göstermek için o tabloyu verdik.

Sayın Hocam için Allah'tan rahmet diliyorum. Büyük bir acı. Çok iyi bir insandı ve görevinin başında son güne kadar hizmet ederek hayatına vefat etti.

601 SAĞLIK ÇALIŞANI VAKASI

Bunun sayısını çok içimden gelmiyor vermek. 601 kişi. Bütün sorumluluk sahada bu arkadaşlarımızın omzunda. Koruyucu malzeme noktasında eksiklik oluşturmama konusunda her türlü gayret içinde olduğumuzdan emin olun. Bu anlamda hiçbir eksiklik oluşturmayacağız. N95 4 milyona yakın oldu. Bu anlamda hiçbir kısıtlamaya gitmek istemiyoruz. Bütün imalatı ülkemize ve sağlık çalışanlarına öncelik olarak bu ihtiyacı gidermek için sağlıyoruz. Burada hep birlikte ne kadar özverili ve fedakar ve cephede özellikle mücadele eden riskli olan sağlık personelinin olduğunu biliyoruz. 

Pandemi hastaneleriyle ilgili bir düzenleme yapılıyor olacak.Vatandaşlarımızdan ücret talep edilmemesi noktasında yaklaşım içindeyiz. Bizim esas başından beri ifade ettiğim bugünden beri özellikle altını çizmeye çalıştığım temas ve izolasyon.

Zorunlu olmadıkça evden asla çıkmamaya gayret etmeliyiz.

Özel sektörün de bu anlamda minimal personelle üretimine devam etmesinin gerekliliğiyle ilgili öneri vardı.

Çalışanlarımızın yüzde 90'ı evden sisteme katılıyor.

İzolasyon ve izolasyonun mutlak yapılıyor olması. 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@