Sabancı Vakfı Hibe Programına Rekor Başvuru!

Sabancı Vakfı’nın, sivil toplumun güçlenmesine ve toplumsal gelişmeye katkıda bulunma hedefiyle 2007 yılından bu yana uyguladığı Hibe Programı, bu yıl da sivil toplum kuruluşlarından yoğun ilgi gördü. 13 yılda 164 projeyi 26 milyon TL ile destekleyen Sabancı Vakfı’nın bu yılki Hibe Programı’na Türkiye’nin 58 ilinden 254 başvuru geldi.

Haberler 19.03.2020, 11:01
Sabancı Vakfı Hibe Programına Rekor Başvuru!

-SABANCI VAKFI HİBE PROGRAMI’NA SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDAN YOĞUN İLGİ

- HİBE PROGRAMINA BU YIL 58 İLDEN 254 BAŞVURU GELDİ

- SABANCI VAKFI 13 YILDA 164 PROJEYE 26 MİLYON TL’Yİ AŞKIN HİBE DESTEĞİ VERDİ

Türkiye’de sivil toplum kuruluşlarına (STK) hibe veren ilk vakıf olan Sabancı Vakfı’nın eğitim alanında uygulanacak projeler için açtığı Hibe Programı’na bu yıl en yüksek başvuru sırasıyla “Hak Temelli Yaygın Eğitim Çalışmalarının Desteklenmesi”, “Kaliteli Eğitimin Desteklenmesi” ve “Eğitime Erişimin ve Devamın Sağlanması” alanlarından alındı. En fazla başvuru Marmara, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden gelirken, İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır ve Mersin en yüksek sayıda başvurunun geldiği iller oldu.

Hibe Programı’na bu yıl en çok başvuru yapan kurumlar ise sırasıyla yüzde 78 ile dernekler, yüzde 11 ile üniversiteler, yüzde 9 ile vakıflar ve yüzde 2 ile kooperatifler oldu.

Bilgi ve Tecrübe Desteği

Sabancı Vakfı Hibe Programı; kadın, genç ve engelli bireylerin karşı karşıya kaldıkları toplumsal sorunların çözümü için projeler hayata geçiren STK’lara hibe desteğinin yanı sıra bilgi ve tecrübe desteği de sağlıyor. Destek verilecek projeler, sivil toplum alanında deneyimli, konusunun uzmanı kişilerden oluşan bağımsız bir Değerlendirme Kurulu’nun önerisi üzerine Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti’nin yaptığı değerlendirmeyle belirleniyor. 2020 yılı Hibe Programı değerlendirmesi sonucunda seçilen projelere 50 bin TL ile 250 bin TL arasında hibe desteği sağlanacak olup projeler Temmuz 2020’de başlayacak.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@