Resmen değişti! Tüm kamu ve özel sektörde geçerli olacak...

Yeni dönem resmen başladı.Değişiklik Resmi Gazete'de yayımlandı. Tüm kamu ve özel sektörde geçerli olacak. Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesinin faaliyet alanlarına, yönetimine, işletilmesine, mali ve idari işlemleri ile denetimine ilişkin usul ve esaslar düzenlendi.Emniyet teşkilatı ile tüm kamu ve özel kurum ve kuruluşlarının ihtiyaç duydukları her türlü hukuki, idari, eğitimsel ve uygulamaya yönelik alanlarda, bilimsel görüş ve proje hazırlanabilecek, seminer, kurs, sertifika ve eğitim programları düzenlenebilecek, sınav ve diğer faaliyetler yapılabilecek.

Haberler 04.05.2020, 00:57
Resmen değişti! Tüm kamu ve özel sektörde geçerli olacak...

Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi  Yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlandı.  Yönetmelikle, Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesinin  faaliyet alanlarına, yönetimine, işletilmesine, mali ve idari işlemleri ile  denetimine ilişkin usul ve esaslar düzenlendi.  Buna göre, Emniyet Teşkilatı ile tüm kamu ve özel kurum ve  kuruluşlarının ihtiyaç duydukları her türlü hukuki, idari, eğitimsel ve  uygulamaya yönelik alanlarda, bilimsel görüş ve proje hazırlanabilecek, seminer,  kurs, sertifika ve eğitim programları düzenlenebilecek, sınav ve diğer  faaliyetler yapılabilecek.

Güvenlikle ilgili her türlü bilimsel ve uygulamaya yönelik  araştırmalar yapmak, sonuçlarının yayımlanması, basımı, uygulanması ve denetimi  sağlanacak.  Polis Akademisi bünyesinde bulunan yakın savunma salonu, atış  poligonu, yüzme havuzu, spor tesisleri gibi eğitim amaçlı yerler işletilebilecek.  Polis Akademisi Başkanlığı ve bağlı birimlerin eğitim, öğretim ve  diğer görevleri ile ilgili faaliyetlerine destek sağlanacak.  Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığınca verilen,  Emniyet Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında özel güvenlik hizmetlerinin  geliştirilmesi, özel güvenlik eğitimi, sınav ve belgelendirme hizmetlerinin  yürütülmesi sağlanacak.

İşletmenin sermaye limiti 287 bin 123 lira 30 kuruş olarak belirlendi.  Bu miktar Genel Müdürün önerisi ve Hazine ve Maliye Bakanlığının uygun görüşü  üzerine artırılabilecek.   İşletmede üretilen mal ve hizmetlerin ücret tarifesinin tespitinde,  maliyet fiyatlarının altında olmamak kaydıyla piyasa fiyatları göz önünde  tutulacak. Ancak, sosyal içerikli hizmetlerin fiyatlandırılmasında piyasa  fiyatları yanında özellikle kamu yararı dikkate alınacak. Mal ve hizmetlerin  fiyatları, ilgili birim yöneticilerinin teklifi alınarak yönetim kurulunca tespit  edilecek.  25/6/2003 tarihli ve 25149 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Polis  Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Yönetmeliği yürürlükten kaldırıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@