Reşadiye'de 287 gündür kayıp çocuktan haber alınamıyor

Mustafa TURAPOĞLU/REŞADİYE (Tokat), () - TOKAT'ın Reşadiye ilçesinde 287 gün önce kaybolan 8 yaşındaki Bayram Erol ile 5 yaşındaki Dursun Kağan için AFAD ekipleri tarafından ormanlık alanda arama çalışması başlatıldı. Reşadiye'nin...

Haberler 11.10.2016, 13:52 11.10.2016, 15:44
Reşadiye'de 287 gündür kayıp çocuktan haber alınamıyor
Mustafa TURAPOĞLU/REŞADİYE (Tokat), () - TOKAT'ın Reşadiye ilçesinde 287 gün önce kaybolan 8 yaşındaki Bayram Erol ile 5 yaşındaki Dursun Kağan için AFAD ekipleri tarafından ormanlık alanda arama çalışması başlatıldı.
Reşadiye'nin Çermik Mahallesi'nde oturan Adile ve Ömer Erol çiftinin çocukları Bayram ile komşuları Nafize ve İbrahim Taşçı çiftinin çocukları Dursun Kağan, geçen yıl 29 Aralık'ta saat 09.00 sıralarında evlerinden oynamak için çıktıktan sonra ortadan kayboldu. Bayram ve Dursun Kağan evlerine dönmeyince, AFAD ve jandarma ekiplerinin de katılımıyla arama çalışmaları başlatıldı. Aylarca yapılan tüm aramalara rağmen çocukların izine rastlanmadı.
AİLELER YENİDEN ARAMA İSTEDİ
Kayıp çocukların aileleri önceki hafta Tokat Valisi Cevdet Can'ı ziyaret ederek yeniden arama çalışması yapılmasını istedi. Bunun üzerine AFAD ekipleri dün Kelkit çayı üzerinde bir kez daha çalışma yaptı. Yaklaşık 25 kilometrelik alanda yapılan çalışmada bir sonuç elde edilemedi. AFAD ekipleri bugün de Çermik Mahallesi kaplıcalar bölgesinde bulunan 10 kilometrelik ormanlık alanda yeniden arama çalışması başlattı. Çalışmalara  Bayram Erol'un aynı adı taşıyan dedesi de katıldı.
"ZANNEDİYORUZ Kİ ŞURADAN ÇIKIP GELECEK"
Vali Cevdet Can'dan yeniden arama talep ettiklerini söyleyen Bayram Erol, "Gözden kaçan belki bir yer vardır diye talep ettik, o da sağolsun kabul etti. Ekipler geldi arıyorlar. İki gündür aranıyor, yarın da aranacak. Su da arama yapıldı, orman aranıyor ama şu ana kadar yok bir şey. Çocuklara ne oldu, bilmiyoruz. Ama içimizde bir umut var. İşte zannediyoruz ki şimdi şuradan çıkıp gelecek. Yaklaşık 10 ay oldu. Günlük öldük öldük dirildik. Nerede olduğu bilmeden bir adam 10 ay ne yapar ? O çocuk nerede kaldı, ne yedi, ne içti, ne durumda ? Ölü mü sağ mı ? Hiçbir bilgimiz yok" dedi. AFAD ekiplerinin ilçedeki çalışması sürüyor.
FOTOĞRAFLI
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@