PTT'den flaş açıklama! İŞKUR ödemeleri...

Çin'in Vuhan kentinde başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alana corona virüs salgını nedeniyle her ülke kendi önlemini alıyor. Ülkemizde vaka sayısının artmasının ardından alınan önlemler de arttı. Son olarak büyükşehirlere araç giriş çıkışları yasaklandı. Gelen yasağın ardından PTT, İŞKUR ödemeleri ile ilgili bir açıklama yaptı. İşsizlik maaşı, kısa çalışma ödemesi, iş kaybı tazminatı alan milyonlarca kişiyi ilgilendiren bu açıklamada vatandaşlara sağlanacak kolaylıklar açıklandı. PTT tarafından yapılan açıklamada "Corona virüs tedbirleri çerçevesinde bazı illerimize giriş çıkışların kısıtlandırılması sonucu veya herhangi bir nedenle resmi ikametinde bulunmayan müşterilerimizin işsizlik sigortası, iş kaybı tazminatı, ücret garanti fonu ödemesi ve kısa çalışma ödemelerini kolaylıkla alabilmeleri için yeni önlemler alınmıştır" denildi.

Haberler 06.04.2020, 06:28
PTT'den flaş açıklama! İŞKUR ödemeleri...

PTT AŞ, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı  alınan tedbirler çerçevesinde İŞKUR ödemelerinde yeni bir uygulamaya giderek, hak  sahibi vatandaşların dolduracakları form ile ödeme bedellerinin, sistemde kayıtlı  konut adresine, PTTBank hesabına veya kendi banka hesabına gönderilmesini talep  edebileceklerini bildirildi. 

PTT AŞ'den yapılan yazılı açıklamada, Kovid-19 salgınına karşı alınan  tedbirler kapsamında bazı illerde giriş çıkışların kısıtlandırılması sonucu veya  herhangi bir nedenle resmi ikametinde bulunmayan müşterilerin işsizlik sigortası,  iş kaybı tazminatı, ücret garanti fonu ödemesi ve kısa çalışma ödemelerini  kolaylıkla alabilmeleri için yeni önlemler alındığı ifade edildi.

Tüm İŞKUR ödemesi hak sahiplerini kapsayan söz konusu uygulamayla,  kayıtlı cep telefonlarına SMS ile PTT'nin internet sitesine yönlendirici özel bir  link gönderileceği belirtilerek, kişiye özel tek kullanımlık formun online olarak  doldurulacağı vurgulandı.

Form ile hak sahibi ödeme bedellerinin sistemde kayıtlı konut  adresine, PTTBank hesabına veya kendi banka hesabına gönderilmesini talep  edebileceğine dikkat çekilerek, şunlar kaydedildi:

"Böylece müşterilerimiz ödemelerini kolaylıkla alabilecek. 2020 yılı  Mart ayına ait İşsizlik Sigortası ödemesi hak sahibi olup mevcut cep telefonu  numarasına SMS gelmeyen müşterilerimizin, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler  İletişim Merkezi 'ALO 170' iletişim hattından sistem üzerindeki telefon  numaralarını güncellemeleri gerekmektedir. Kovid-19 tehdidine karşı,  müşterilerimizin ve çalışma arkadaşlarımızın sağlığını korumak, sosyal mesafe  kuralını uygulamak amacıyla İŞKUR ödemelerini PTT dağıtıcılarımız aracılığıyla  vatandaşlarımızın PTT iş yerlerimize gelmelerine gerek kalmadan evlerinde teslim  ediyoruz."

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@