PTT 2020 Yılı Personel Alımı Açıklaması! PTT Personel Alımı Ne Zaman?

Binlerce vatandaş tarafından merakla beklenen PTT 2020 personel alımı ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. PTT bünyesinde çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren açıklama geldi. Birlik Haber Sen’in personel alımı sorusuna PTT’den dikkat çekici yanıt geldi. PTT 2020 yılı personel alımının ne zaman yapılacağını merakla bekleyen vatandaşlar, konuyla ilgili gelişmeleri takip ediyor. Son olarak PTT’nin 2020 yılında bünyesinde istihdam edeceği personel ile ilgili olarak Birlik Haber Sen’in yönelttiği soruya PTT’den cevap geldi. PTT 2020 personel alımı ilanları hakkında son gelişmeleri haberimizden öğrenebilirsiniz.

Haberler 07.03.2020, 14:28 07.03.2020, 14:42
PTT 2020 Yılı Personel Alımı Açıklaması! PTT Personel Alımı Ne Zaman?

PTT’den merakla beklenen personel alımı açıklaması geldi. 2020 yılı ilk Kurum İdari Kurul Toplantısı’nı düzenleyen PTT bu toplantı kapsamında kamuoyuna açıklamalarda bulundu. Toplantıda yetkili sendika olarak bulunan Birlik Haber Sen, on binlerce adayın büyük merakla beklediği 2020 yılı PTT personel alımına değindi. Kurum İdari Kurul Toplantısı’nda personel alımı yapılması talebini PTT yetkililerine ileten Birlik Haber Sen’e yanıt gecikmedi.

PTT’den Personel Alımı Açıklaması

Kurum İdari Kurul Toplantı’sının ardından ilgili tutanağı kendi sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan Birlik Haber Sen Başkanı Ömer Budak, böylelikle on binlerce adayın uzun zamandır merakla beklediği personel alımı hakkında son gelişmelerle adayları bilgilendirmiş oldu. Yapılan paylaşıma bakıldığında PTT yetkililerine 2020 yılı için personel alımı sorusu sorulduğu, taşeron işçilerin kadroya alınması, personel alımında taşeron işçiler için kadro ayrılıp ayrılmayacağı ve detaylara yer verildi. Birlik Haber Sen tarafından yöneltilen bu sorulara PTT yetkililerinden verilen yanıtlar da sosyal medya üzerinden yayınlanmış oldu.

Sendikadan Personel Alımı Talebi

Kurum İdari Kurul Toplantısı’nda 2020 yılı PTT personel alımı, toplantıya katılan yetkili sendika olan Birlik Haber Sen’in ilk gündem maddesiydi. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Birlik Haber Sen olarak ülke genelindeki PTT işyerlerine gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde ve teşkilatımızdan gelen raporlarda PTT ‘de ciddi oranda personel ihtiyacı olduğu görülmüştür.” denildiği görüldü.

Bununla birlikte PTT yetkilileri ile gerçekleştirilen görüşmelerde 5600 performans puanına göre yapılan norm kadro tespitlerinde yeni personele ihtiyaç duymadığının belirtildiğini kaydeden Birlik Haber Sen sahada gerçek iş potansiyeline göre oluşan personel ihtiyacının 5600 performans puanına göre belirlenen norm kadroların çeliştiğinin anlaşıldığına dikkat çekti.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada “İllerde ve ilçelerde çalışan müdürler, şefler, başdağıtıcılar, veznedarlar, merkez başmüdürlük, daıtım büro memurları, performans sistemi kapsamında performans ölçümüne tabi değildir. Ancak çalışanlar 5600 performans sistemine dahil edilip norm kadroları doldurmaktadır. Sonuç olarak bu kadrolar varmış gibi gözüken ancak gerçekte iş gücünün dışında olan kadrolardır. Bu durumum düzeltilmesi için sahada gerçek iş gücü tespitinin yapılması için gerekli çalışmaların yapılması artık elzem hale gelmiştir.” ifadelerinin kullanıldığı görüldü.

Bu kapsamda tüm illerde iş gücü tespiti yapıldıktan sonra istihdam edilmesi gereken personel ihtiyacının belirlenerek en kısa sürede PTT’ye personel alımlarının yapılması talep edildi. Birlik Haber Sen’in bu talebine PTT’den yanıt geldi.

PTT Personel Alımı Yapacak Mı?

Birlik Haber Sen’in talebinden sonra sahada iş gücü incelemesi yapılmasına ve bu doğrultuda çıkacak sonucun PTT yönetimine sunulmasına karar verildiği açıklandı. PTT bu kararı aldıktan sonra çalışmalara başladı. Kadro dağılımı yapılması ve ilan hazırlığı evleri ile birlikte değerlendirildiğinde Mart ayı içinde gelmesi beklenen PTT yeni personel alımı ilanının daha da gecikebileceği belirtildi. PTT en son 2018 yılında bünyesinde yeni personel istihdam etmek için personel alımı ilanları yayınlamıştı.

PTT'ye yapılacak yeni personel alımında aranacak şartlar:

- 29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar ile PTT’nin yurtdışındaki işyerlerinde istihdam edilecekler hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak.

- On sekiz yaşını tamamlamış ve giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz altı yaşından gün almamış olmak.

Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.

- 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık, fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından mahkûm olmamak.

- Uyuşturucu madde bağımlısı olmamak, işe alınmadan önce kullandığı tespit edilmiş ise işe başvuru yaptığı tarih itibarıyla tedavisinin tamamlanmış olduğunu belgelendirmiş olmak.

- Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.

- Engelli personel çalıştırılmasına ilişkin mevzuat hükümleri saklı kalmak kaydıyla, yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

- Başka kurum ve kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.

- Atanacağı pozisyon için Yönetim Kurulu tarafından belirlenen öğrenim şartını haiz olmak.

- Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak.

- Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak.

- Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunda sakınca bulunmamış olmak.

KPSS’den Yönetim Kurulunca belirlenen asgari puanı almış olmak.

- PTT’de işgücü hizmet alımı suretiyle görev yapan yüklenici firma elemanlarının PTT’nin açıktan personel alımı yoluyla yapılacak sınavlarına girmek istemeleri halinde, duyurunun yapıldığı tarih itibarıyla yüklenici firma değişimi hariç duyuruda belirtilen süre kadar aralıksız olarak görev yapıyor olmaları kaydıyla bu maddenin birinci fıkrasının (b) bendinde belirtilen otuz altı yaşından gün almamış olmak hükmü kırk bir yaşından gün almamış olmak olarak uygulanır.

Yorumlar (2)
Bir dost 12 ay önce
Yok öyle bişey. Insanlara boş yere umut vermeyin.
Kemal 12 ay önce
Bu nedir arkadaş milletle alay ediyorsunuz bir ihtiyackmız var diyorsunuz adamlarınızı arkadan alıyorsjjuz sonra çıkıp toplantı yapacaz ihtyiackmız yok galiba diyorsunuz şmdi yine çıkmışsınız alım yapacaz diyorsunuz
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@