Online İngilizce kampı ile 4 ayda İngilizce öğrenmek mümkün

İngilizcenin matematiğini çözen Taner Çağlı, uygulamaya koyduğu online İngilizce kampı ile 4 ayda sıfırdan ileri düzeye İngilizce öğrenme fırsatı sunuyor. Bugüne kadar aralarında birçok CEO, üst düzey yönetici ve iş insanın bulunduğu topluluğa 4 ayda İngilizce öğreten Çağlı, evde kalmanın öneminin vurgulandığı bu günlerde online İngilizce kampı ile yabancı dil öğrenme sorununa çözüm sunuyor

Haberler 24.03.2020, 15:18
Online İngilizce kampı ile 4 ayda İngilizce öğrenmek mümkün

İngilizcenin matematiğini çözen Taner Çağlı, uygulamaya koyduğu online İngilizce kampı ile 4 ayda sıfırdan ileri düzeye İngilizce öğrenme fırsatı sunuyor. Bugüne kadar aralarında birçok CEO, üst düzey yönetici ve iş insanın bulunduğu topluluğa 4 ayda İngilizce öğreten Çağlı, evde kalmanın öneminin vurgulandığı bu günlerde online İngilizce kampı ile yabancı dil öğrenme sorununa çözüm sunuyor

 

Türkiye’nin içinden geçtiği bu süreçte İngilizce eğitimini online olarak verdiğini söyleyen Taner Çağlı, “Daha önceki eğitim formatımızda ayda 1 hafta sonu ‘yüz yüze’ İngilizce kampları yapıyor sonrasında 28 gün online devam ediyorduk ancak bu yüz yüze kamplara katılmak mecburi olduğu için şehir ve ülke dışından katılım mümkün değildi. Salgın endişesinden dolayı, yüz yüze kamplarımızı da “online canlı yayın” ile gerçekleştirmeye karar verdik. Artık dünyanın neresinde olursanız olun 4 ayda sıfırdan ileri düzeye İngilizce öğrenebileceksiniz” şeklinde konuşuyor.

 

Yaklaşık 10 yıl önce Doğu Akdeniz Üniversitesi çevirmenlik bölümünden mezun olan Taner Çağlı’nın hikayesi her şeyi çeviren bir robot yapma hayaliyle İstanbul’a gelmesiyle başlıyor. Çağlı, “Amacım her şeyi çeviren bir robot yapmaktı ve bunun bir algoritması olduğunu o zamanlar keşfetmiştim. Ancak bu algoritmanın yıllar sonra bir eğitim anlayışı olabileceğini hiç düşünmemiştim. Birkaç denemeden sonra bu girişimin robotla değil insana yapıldığında daha verimli sonuç alabileceğimizi keşfettim” diyor.

 

Türkiye'yi İngilizce derdinden kurtaracak eğitim sistemi: “Kod Değiştirme"

Taner Çağlı, kendi geliştirdiği kod değiştirme sistemi ile Türkiye’de herkesin 4 ayda sıfırdan İngilizce öğrenebileceğinin mümkün olduğunu belirtiyor. Türklerin aslında iki temel konuda eksikliğini belirten Çağlı, gramer konusunda insanların ezilip, İngilizce konuşamadıklarını söylüyor. Gramer’i aşan insanların ise bir yabancı gibi akıcı ve anlaşılır İngilizce konuşamadıklarını, konuştukları İngilizce’nin bir yabancının İngilizcesine benzemediğini saptıyor.  Taner Çağlı, kod değiştirme sistemi ile ilk önce profesyonel bir gramer öğreterek insanlara İngilizce’yi iyi derecede öğretmenin güvenini sağlıyor. Daha sonra bu sistem ile insanların kendilerini güvende hissederek, İngilizce’de gramer’in yalnızca gerekli olan kısımlarına odaklandıklarını ve hayatın içindeki kısımlarını çok iyi konuştuklarını belirtiyor.

 

Günümüzde google’ın verdiği çeviri hizmetini yaklaşık 10 sene önce hayata geçirmek üzere girişimde bulunan Taner Çağlı, Türkçede 100 bin kelimeye karşılık İngilizcede 1 milyon kelime olduğunu fark ediyor. Türkçenin diğer dillere göre çok komplike olduğunu ve bu yüzden robota değil insana yöneldiğini söyleyen Çağlı, “Google da diğer diller arasında algoritmik çeviriyi rahatlıkla yapabilirken, Türkçe ile İngilizce arasında sağlıklı bir çeviri hizmeti sunamıyor. Bu sebeple Google, webde bulunan tüm Türkçe kelimeleri binlerce çevirmenle çalışarak İngilizceye çeviriyor” şeklinde konuşuyor. Tüm bu süreçten sonra Çağlı, Türklere İngilizce öğretmek için en doğru girişimin kendi geliştirdiği kod değiştirme sistemi ile mümkün olduğunu görüyor.

 

Türkiye yılda 5 milyar doları İngilizce öğrenmeye harcıyor

Yarattığı kod değiştirme felsefesinidüşünce sistemimizi değiştirme, evrensel düşünebilme olarak açıklayan Çağlı, “Türk, kendini yani Türkçeyi tanıdığı anda dünyanın bütün dillerinin kapısı açılacaktır. Bu yüzden başta Türkçe öğretmenlerinin İngilizce, sonra da İngilizce öğretmenlerinin son derece iyi düzeyde Türkçe bilmeleri gerekiyor. Sadece Türkçenin mucizelerini bilerek Türkiye’yi dünyanın dört bir yanından öğrenci çeken bir yabancı dil laboratuvarı yapabiliriz” şeklinde konuşuyor. Kendi geliştirdiği ve kod değiştirme adını verdiği sistem ile İngilizceyi daha kolay öğrenilebilir kılan Çağlı, Türkiye’nin yılda 5 milyar dolar gibi bir parayı İngilizce öğrenmeye harcadığını ancak sonucun parlak olmadığını belirtiyor ve “Ülke olarak İngilizce anlama ve konuşmada dünya sıralamasında çok gerideyiz” diyor.  Sonrasında, hemen çalışmalara başlayarak icat ettiği ve kod değiştirme adını verdiği sistemi süre, süreç ve işleyiş bakımından formatlayıp, içeriğini modern insana göre düzenleyerek 2011 yılında Dil Mektebi’ni kuruyor. 8 yılda, Dil Mektebi markasıyla bu güne kadar farklı şehirlerden 2 bin 500 kişiye ileri düzeyde İngilizce öğreten Taner Çağlı, 100 binden fazla kişiye de ezber bozan “İngilizce Düşünme Seminerleri” verdiğini belirtiyor.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@