Önce PTT, Sonra E-Devlet Şimdi de Eczane! Vatandaşa Maske Dağıtmak Bu Kadar Zor mu?

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ersan Bilgin, vatandaşa dağıtılacağı söylenen maskelerle ilgili iktidara “Bu koordinasyonsuzluk niye? Vatandaşa maske dağıtmak çok mu zor?” diye sordu.

Haberler 20.04.2020, 20:25

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ersan Bilgin, partisinin Balgat Eğitim Merkezinde gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bilgin, konuşmasında maske dağıtımındaki koordinasyon zafiyetine dikkat çekti. Bilgin, “Günler geçti geçiyor hâlâ maskeye ulaşamayan milyonlarca insan var. Virüsten korunmak için maske önemliyse ki önemli, bu koordinasyonsuzluk niye? Vatandaşa maske dağıtmak çok mu zor?” diye sordu.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ersan Bilgin tüm dünyayı etkisi altında alına koronavirüs (Kovid-19) salgınının Türkiye’yi gün geçtikçe psikolojik ve ekonomik olarak etkilemeye devam ettiğini söyledi. Bilgin, “Bugüne kadar koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, tedavisi devam eden insanlarımıza da acil şifalar diliyorum. Temennimiz ve duamız bu salgını en kısa zamanda ve en az kayıpla atlatabilmemizdir.” dedi.

BU KOORDİNASYONSUZLUK NİYE?

Ak Parti iktidarının ekonomik tedbirler noktasında yetersiz olduğunu vurgulayan Ersan Bilgin, şunları söyledi:

“Gerçekten zor günlerden geçiyoruz. Virüsün oluşturduğu ekonomik, psikolojik ve sosyal problemleri hepimiz yaşıyoruz. Bütün bunlarla ilgili gereken adımları atması gereken iktidar maske dağıtımındaki tutumundan, ekonomik tedbir paketlerindeki yetersizliğe, yardım toplamaktan, yapılacak olan hastane inşaatlarındaki plansızlığa ve belediyelerin hizmetlerine taş koymaya varıncaya kadar birçok konuda başarısız olmuştur.
İşte maske muamması. Büyük bir koordinasyon zafiyeti görüyoruz, burada. Maske mecburiyeti getirildi. Sağlık açısından önemi vurgulandı. Ama ardından ‘Maske satışı yasak', 'PTT'den dağıtacağız' dediler, hemen ardından 'yok PTT değil, e-devlet üzerinden dediler', sonra 'işte efendim size bir kod gelecek, eczanelerden alacaksınız' dediler, en son ‘kod gelmeden de eczanelerden alabilirsiniz’ dediler. Günler geçti geçiyor hâlâ maskeye ulaşamayan milyonlarca insan var. Virüsten korunmak için maske önemliyse ki önemli bu koordinasyonsuzluk niye? Vatandaşa maske dağıtmak çok mu zor? Durumdan ne eczacılar memnun ne de vatandaş. En basitinden bir maske dağıtımı dahi tam bir muammaya dönüşmüş durumdadır.”

‘MUHALEFETE OLMAZ DİYORLAR SONRA KENDİLERİ YAPIYORLAR’

İktidarın, muhalefetten gelen önerileri dikkate almadığını belirten Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ersan Bilgin, “Muhalefetten bir öneri geliyor önce 'olmaz, kesinlikle yapılamaz' diyorlar, günler sonra, hem de iş işten geçtikten sonra, şekil değiştirerek kendileri yapmaya kalkıyorlar. Bu durumu da defalarca yaşadık, yaşıyoruz. Saadet Partisi olarak diyoruz ki, bir fikir, bir öneri faydalıysa, onu kimin dediği önemli olmamalı vakit geçirmeden icraata geçilmeli ki böylesi kriz dönemlerinde bu durum daha da büyük önem arz ediyor.” dedi.

HALA ‘BEN YAPTIM OLDU’ ANLAYIŞIYLA DEVAM EDİYORLAR

İktidarın yaşananlardan ders çıkarmadığını vurgulayan Bilgin, “İşte Atatürk Havalimanına yapılacak hastane örneği. Salgın başladıktan 45 gün sonra böyle bir hastanenin yapılacağını, hem de 45 gün içerisinde yapılacağını açıkladılar. Toplam 90 gün yani 3 aylık bir süre. Eh, ne diyelim maşaallah epey hızlı hareket ediyorlar. Ayrıca yeri de, bildiğiniz üzere tartışma konusu. Burada altını çizmek istediğimiz bir husus var; iktidar, yaşananlardan hiç ama hiç ders çıkarmıyor, kanıksadıkları bazım tutum ve davranışlardan bir türlü vazgeçmiyorlar. Hâlâ beton hâlâ ihale hâlâ kutuplaştırma hâlâ 'ben yaptım oldu' anlayışıyla devam ediyorlar. Yazık, gerçekten çok yazık. Umarız ve temenni ederiz ki iktidar her şeyden evvel bu tutum ve davranışlarından vazgeçer bir an önce kendilerine çeki düzen verip devlet ciddiyetine ve karşılaştığımız krizin ciddiyetine uygun adımlar atarlar.” diye konuştu.

GELİN TÜM FARKLILIKLARIMIZI KENARA BIRAKALIM

İktidar ve muhalefete çağrıda bulunan Ersan Bilgin, “Günlerdir, evine ekmek götüremeyen insanlarımızın farkındayız, elinde kalan son 3-5 kuruşla hayatını devam ettirmeye çalışan milyonlarca insanımızın farkındayız, bu nedenle başta iktidar olmak üzere ilgili tüm kişi ve kuruluşlara sürekli ve ısrarla çağrılarda bulunuyoruz gelin tüm farklılıklarımızı bir kenara bırakarak hiçbir vatandaşımızı dışarda bırakmadan sorunlarımıza nasıl çözüm buluruzu konuşalım. Bizim siyaset anlayışımıza göre hiçbir siyasi mesele alınacak oy, makam ve mevkiler milletimizin huzurundan, mutluluğundan, işsizliğin, yoksulluğun önlenmesinden, kardeşliğin ve adaletin tesisinden her bir insanımıza sağlık hizmeti başta olmak üzere yeterli hizmetlerin sunulmasından daha önemli değildir. Hiçbir mesele tek bir vatandaşımızın dahi bu süreçte aç, açıkta kalmamasını sağlayacak adımları atmaktan önemli değildir.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@