Olmadı Akbank olmadı! Bunu yapamazsın....

Yüksek Seçim Kurulu tarafından 2 gün önce seçim ücretlerinini yatırıldığı AKBANK'tan bankacılık uyanıklığı.

Haberler 05.05.2017, 20:00
Olmadı Akbank olmadı! Bunu yapamazsın....

Akbank seçim ücretlerini alacak seçim görevlilerine paralarını almadan önce Bankadan hesap açtımaları gerektiğini ifade eden bir yazı ile resmi kurumları uyardı. Bu yazı üzerine bankaya giden seçim görevlilerine banka tarafından hesao açtırmaları gerektiği vurgulandı. Hesap açtırmak istemeyen Kişilere ise paralarını elden 15-20 gün sonra ancak ödeyebilecekleri şeklinde skandal bir açıklama yapıldı. 

Bankların hesap açtırma ve daha sonra bu hesaplardan işlem ücreti adı altında para kesecek olmaları klasik banka kurnazlığı anlamına geliyor.  YSK'nın herkesin İBAN numarası ile hesapalrını aldığı halde bu hesağlara para yatırmayıp parayı elden ya da hesap açmak koşuluyla hemen öderiz şeklinde bir zorlama uygulamaya maruz bırakılması asla kabul edilebilir bir durum değildir.

Seçim görevlileri kesinlikle Akbank'ta hesap açtırmamaları ve paralarının hemen ödenmesi konusunda ısrarcı olmaları ve haklarını yasal yollardna aramaları konusunda uyarıyoruz. Akbank yetkililerinini bu skandal uyglamadan vazgeçmeleri konusunda uyarıyoruz.  (Öğretmenler Haber)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@