Okul sporları 2019 takvimi yayınlandı

2018-2019 eğitim ve öğretim yılı Türkiye birinciliği okul sporları yarışma takvimi

Haberler 11.01.2019, 15:27 11.01.2019, 15:28
Okul sporları 2019 takvimi yayınlandı

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarının yurt içi ve yurt dışı spor faaliyetlerinin planlanması, beden eğitimi ve spor faaliyetleri esaslarının tespit edilmesi, okullar arası spor yarışmalarının yürütülmesi, yurt içi ve yurt dışı spor faaliyetleri ile oyun yolu ile beden eğitimi etkinliklerinin planlanması ve düzenlenmesi ilgi Yönetmelik kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülmektedir.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Okul Spor Faaliyetleri Yönetmeliğin 21 inci maddesinin 6 ncı bendine göre "Türkiye birinciliği yarışmalarına, Milli Eğitim Bakanlığınca temsilci görevlendirilir" hükmü yer almaktadır.

Bu itibarla Türkiye birinciliklerine katılacak sporcu öğrenciler ve bu öğrencilere refakat edecek yönetici/öğretmenler ile ilgili izin işlemlerinin mahallinde yerine getirilmesi gerekmektedir.

Aynı ilde düzenlenecek Türkiye birinciliği yarışmalarına temsilci görevlendirilecek ve yarışmalar ile ilgili yapılabilecek tarih ve yer değişikliği Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığının resmi web sitesi olan "okulsportal.gsb.gov.tr" adresinden takip edilecektir.

İşte resmi yazı ve yarışma takvimi;

kaynak: memurlar.net

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@