OHAL'de 1 Mayıs: 165 kişi gözaltına alındı

İSTANBUL Emniyet Müdürlüğü, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde yaşanan olaylarla ilgili toplam 165 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Haberler 01.05.2017, 17:59
OHAL'de 1 Mayıs: 165 kişi gözaltına alındı

Çağatay KENARLI-İSTANBUL Emniyet Müdürlüğü, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde yaşanan olaylarla ilgili toplam 165 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.


İstanbul Emniyet Müdürlüğü 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kapsamında yaşananlara ilişkin yaptığı basın açıklamasında, “Şişli, Beyoğlu, Beşiktaş, Sultangazi, Kağıthane ve Bakırköy ilçelerinde 139 kişi izinsiz yürüyüş yapmaktan, 17 kişi pankart açmaktan, 3 kişi yol kapatma amacıyla zincir taşımaktan, 3 kişi taşkınlık çıkartmaktan, 3 kişi havai fişek ve flama taşımaktan olmak üzere toplam 165 kişi gözaltına alındı." denildi. 

1 MAYIS'A İLİŞKİN YAPILAN 3 OPERASYODA 18 GÖZALTI


Açıklamama şöyle devam etti: "Terör örgütleri adına yapılacak korsan gösteri ve şiddet eylemlerinin önlenmesine yönelik Şişli, Beyoğlu ve Beşiktaş ilçelerinde dün ve bugün yapılan çalışmalarda 85 molotof kokteyli, 3 havai fişek, 95 tane boya dolu şişe ile yüz kapama maskesi ve flamalar ele geçirilmiştir. 


Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları kapsamında toplanacak grupların içerisine girerek taşlı-sopalı korsan gösteri eylemleri başlatarak grupları bu yönde terör örgütleri adına yönlendirecekleri değerlendirilen kişilerin yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar sonrasında; Beyoğlu, Zeytinburnu, Esenler ve Maltepe İlçelerinde yapılan 3 operasyonda 18 kişi gözaltına alındı."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@