Öğrenciler TÜGVA’ya emanet

Bilal Erdoğan’ın yöneticisi olduğu TÜGVA’nın faaliyet raporu AKP’nin eğitimi vakıflara teslim ettiği gerçeğine bir kez daha

Haberler 05.08.2017, 07:47
Öğrenciler TÜGVA’ya emanet

MUSTAFA MERT BİLDİRCİN

Yüksek İstişare Kurulu’nda Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yer aldığı Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) Haziran ayı bülteni yayımlandı. TÜGVA’nın faaliyet bülteni, “kesintisiz din eğitimi” kapsamında okulların kapanış tarihinin hemen ardından başlatılarak tatil döneminde faaliyet gösteren yaz Kuran kurslarına yönelik stant açarak, “Kur’an-ı Kerim öğrenmeyen kalmasın” çağrısında bulunan derneğe eğitimde nasıl etkin rol verildiğini gösterdi.

Eğitim vakıflara teslim

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) bünyesindeki evlerde onlarca çocuğun istismara maruz kaldığı Ensar Vakfı, gerici İlim Yayma Cemiyeti ve Birlik Vakfı’yla imzaladığı protokolle e-yaygın sistemdeki öğretim programlarını kullanarak her düzeyde öğrenciye sosyal, kültürel, sportif, mesleki ve teknik kurslar düzenleme olanağı vermesinin tartışmaları sürerken, TÜGVA’nın etkinlik faaliyet raporu, AKP’nin eğitimi vakıflara teslim ettiği gerçeğini ortaya koydu.

“Haydi baba camiye”

TÜGVA’nın internet sitesinden yayımladığı faaliyet bülteninde, “Çocukları güzel bir yöntemle namaza teşvik etmek ve namaza alıştırmak” ile, “Çocukların anne ve babaya itaat etmesini sağlamak” amacı taşıdığı iddia edilen “Namaz Ağacı” projesiyle 20 ilde toplam 2 bin 200 öğrenciye ulaştığı kaydedildi. Yine çocukları camiye teşvik amacıyla düzenlenen “Haydi Baba Camiye” projesiyle yurt genelinde 55 buluşma gerçekleştirildiği kaydedildi.

AKP’nin eğitim politikaları her geçen gün eğitimin dinselleşmesine neden olurken, her fırsatta din vurgusu yapan TÜGVA’nın okullarda düzenlediği etkinlikler ve bu etkinliklerde ulaştığı öğrenci sayısı dikkati çekti. Faaliyet raporunda, 525 okulda 12 bin 750 öğrenciyle “söyleşi” gerçekleştiği bilgisini paylaşan TÜGVA’nın, “Çizimlerle 40 Hadis Yarışması”na ise 10 bin öğrencinin katıldığı öğrenildi.

Çocuklar okullardan camilere taşındı

TÜGVA’nın en dikkati çeken etkinliği ise, “Teravihten sonra sahura okula en yakın camideyiz” etkinliği oldu. Proje kapsamında 6 ilde toplam bin 500 öğrenci okuldan sonra camilere taşındı. Vakfın, 68 ilde liselere giderek, burada “lise sohbetleri” adı altında öğrencilere seslendiği öğrenildi.

TÜGVA, üniversitelerde de herhangi bir engelle karşılaşmadı. Üniversitelerde “Gençlik Medresesi” düzenleyen vakıf burada 6 bin 500 üniversiteliye seslendi. Vakıf, ülke genelinde 33 kampüste iftar etkinliği düzenledi.

Haberi Kaynağından Okuyun!

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@