O şehrin yönetimine başarılı bir öğretmen talip oldu Hasan Acu

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Acu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığına talip oldu

Haberler 15.11.2018, 15:16 20.11.2018, 11:40
O şehrin yönetimine başarılı bir öğretmen talip oldu Hasan Acu

Ordu  ili Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan ACU, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

Ak Parti Ordu İl Başkanlığına giderek başvurusunu gerçekleştiren ACU, "Dünya Da Marka Şehir ORDU" vizyonuyla yola çıktıklarını ve Ordu'yu sıradan belediyecilik anlayışının dışında Ordu’ya katma değer üretecek nitelikli projelerle yönetmeye talip olduklarını ifade etti.

Eğitim camiasının yakından tanıdığı Hasan ACU, yaptığı vizyoner çalışmalarla ve projelerle de birçok kez ulusal basında yer bulmuştu.Eğitim camiasında sevilen çalışkanlığı  ile iz bırakan ACU’nun  halka  hizmet noktasında farklı bir  kulvarda da görev alma  isteği sonrası , “yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır” sözünü akıllara getirdi.

Hasan ACU, “ güçlü bir ekip,  dinamik ve  işinin ehli arkadaşlarımla bu  göreve talibiz,Allah yar ve yardımcımız olsun diyerek” sözlerini tamamladı.

HASAN ACU Kimdir?

1982 yılında Ordu İlinde doğdu. İlkokulu Fatsa Sakarya İlkokulunda, Ortaokulu ve Liseyi Fatsa Anadolu Lisesinde, Üniversite Eğitimini de 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünde, Yüksek Lisans Eğitimini de Ahmet Yesevi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı.

2004-2005 Eğitim Öğretim Yılında Meslek hayatına Fatsa Hatipli Dereköy İlköğretim Okulunda başladı. Daha sonra 2005-2008 yılları arasında Çamaş Budak Güzelyurt İlköğretim Okulunda Müdür Yetkili Öğretmen olarak görevini sürdürdü. 2008-2009 yılları arasında Gaziantep İli Nurdağı ilçesinde asker öğretmen ( Yedek Subay ) olarak vatani görevini tamamladı.

2009 yılında Şehit Yıldıray Uygun İlköğretim Okulunda Müdür yardımcısı olarak görevine devam etti. 2010 yılı Mart ayında “Türkiye’nin en genç Milli Eğitim Müdürü” unvanıyla Çamaş İlçe Milli Eğitim Müdürü oldu. 3 yıl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürüttü..

7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde ve 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde Ordu’dan Milletvekili aday adayı olarak başvuru yaptı.

Ayrıca 2009 – 2012 yılları arasında Çamaş İlçe Proje Koordinatörü olarak görev yaptı. Bu görev süresince “Özgürlük Rüzgârda Saklı”, “Altın Kafeste Yaban Hayatı”, “Anneleri Eğitiyoruz Engelleri Kaldırıyoruz” isimli 3 projeyi ekibiyle birlikte hayata geçirdi. Bu projelerle Çamaş İlçesine önemli hibe desteği kazandırdı. Çamaş ilçesindeki başarılı çalışmaları sonucunda bir caddeye “Öğretmen Hasan ACU Caddesi” ismi verilmesi uygun görüldü.

2016 yılında Altınordu Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başladı. 2016-2018 yılları arasında kırkın üzerinde Ulusal ve Uluslararası Projeler yazıp yürüttü. Bu projelerle Altınordu İlçesinde yaklaşık 1 milyon TL hibe desteği kazandırdı. Altınordu İlçesinde Milli Eğitim Bakanlığının hedefleri doğrultusunda tekli eğitime geçiş iş ve işlemleri sürecinde yaklaşık 50 Milyon TL tasarruf sağlanması için çalışmalarını sürdürdü. Görev yaptığı süreçler içerisinde Mülki Amirleri tarafından 4 Teşekkür Belgesi, 1 Takdir Belgesi, 3 Başarı Belgesi, 1 Üstün Başarı Belgesi ve 1 Maaş Ödülüyle taltif edildi.
Birçok Sivil Toplum örgütünde yönetici olarak görev aldı.

Müdürlüğü sırasında Sosyal Projeler kapsamında birçok STK, dernek ve kuruluşlarla protokoller imzalayarak yüzlerce kişiye iş imkânı sağlandı.

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde aday olabilmek için 2016 yılından itibaren görev yaptığı Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden 15.11.2018 tarihi itibariyle ayrıldı.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorumlar (1)
Yuzun78 2 yıl önce
Hey Allahım hey Allahım
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@