O İlimizde Hastaneler Doldu! Vaka Sayıları Çok Hızlı Artıyor

Maskelerin yanlış kullanılmasından ve sosyal mesafeye dikkat edilmemesinden ötürü vaka sayıları arttı. Bu vaka artışından dolayı il genelinde yer alan pandemi hastaneleri doluluğa yakın bir oranda çalışmalarına devam ediyor.

Haberler 04.07.2020, 20:32
O İlimizde Hastaneler Doldu! Vaka Sayıları Çok Hızlı Artıyor

Diyarbakır da normalleşme süreciyle beraber oluşan rehavet ve dikkatsizlikle corona virüsü vaka sayıları da artış gösterdi. Vaka sayılarının artış göstermesinden ötürü pandemi hastanelerinde klinik sayıları artış gösterdi. 

Artışın Sebebi Yanlış Maske Kullanımı 

Dicle Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı ve İl Pandemi Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Kemal Çelen önemli açıklamalarda bulundu. Çelen yaptığı açıklamalarda: 

"Dicle Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Maske kullanımına gerekli özen gösterilmiyor. Yanlış maske kullanımı uyarılara rağmen hala devam ediyor. En önemli nokta, yanlış maskeleri hala kullanmaya devam ediyoruz. Lütfen siyah bez maskeleri ya da renginden bağımsız bez maskeleri kullanmayalım. Bunlar tekrar yıkanabilir ve kullanılabilir diye belki kolay geliyordur ama bunların etkinliği, koruyuculuğu yüzde 10'un altındadır. Bu nedenle bu maskeleri kullanmayalım, cerrahi maskeleri kullanalım ve telli kısmını mutlaka burnumuzun kıvrımlarına denk gelecek şekilde ayarlayalım. Bu maskeleri burnumuzu ve ağzımızı kapatacak şekilde kullanalım. Arkadaşlarımızla sohbet ederken burnumuzun altına ya da çenemize kadar indirmeyelim. O zaman hiçbir etkinliği olmayacaktır. Yani, vaka sayılarındaki artışın tek sebebi maalesef yanlış maske kullanımıdır" 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@