O ilde FETÖ'den 12 öğretmene tutuklama

UŞAK'ta, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alanıp adliyeye sevk edilen 19 şüpheliden öğretmen olan 12'si tutuklandı....

Haberler 09.11.2016, 13:28
O ilde FETÖ'den 12 öğretmene tutuklama
UŞAK'ta, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alanıp adliyeye sevk edilen 19 şüpheliden öğretmen olan 12'si tutuklandı. Diğer 6 öğretmen ve 1 hemşire ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Uşak Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Uşak İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şubesi ekipleri, geçen 3 Kasım'da düzenledikleri eş zamanlı operasyonlarda, 1 hemşire ile OHAL kapsamında kanun hükmünde kararname ile daha önce meslekten ihraç edilen 8'i kadın 18 öğretmeni gözaltına aldı.

Gözaltına alınan şüphelilerden bazılarının cep telefonlarında örgütün gizli haberleşme sistemi olan 'ByLock' programını kullandıkları ve FETÖ'nün 'Altın nesil projesine' destek verdikleri belirtildi.
Polisteki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edilen 19 şüpheli arasındaki 12 öğretmen tutuklandı. Diğer 6 öğretmen ile 1 hemşire ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
DHA
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@