Mustafa Varank müjdeyi verdi: KOSGEB alacaklarını 3 ay erteliyoruz

Son dakika haberi... Koronavirüs sürecinde vatandaşın ve esnafın mağdur edilmemesi için ekonomik destek kararları üst üste açıklanıyor. Son olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, "KOSGEB'in geri ödemeli destekleri kapsamında, 30 Haziran'a kadar olan alacaklarını 3 ay öteledik." açıklamasında bulundu.

Haberler 25.03.2020, 11:37
Mustafa Varank müjdeyi verdi: KOSGEB alacaklarını 3 ay erteliyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ve koronavirüs salgınının etkilerini azaltmak için 100 milyar liralık bir kaynağı devreye alan Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi'nin ardından, reel sektöre destek olmak amacıyla bakanlıklar da eşgüdüm içerisinde çalışmalarını yürütüyor. Bu kapsamda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, ilgili kuruluşu olan KOSGEB vasıtasıyla üç ayaklı bir planı devreye soktu.

'6 MİLYON LİRAYA KADAR DESTEK VERECEĞİZ'

Planın detaylarını ilişkin yazılı açıklamada bulunan Bakan Varank, KOSGEB'in Teknoyatırım Destek Programı kapsamında ürün listesine yeni ürünler ilave ettiklerini belirtti. Bakan Varank, "Dezenfektan, koruyucu elbise, koruyucu gözlük, maske ve eldiven gibi ürünleri yerli imkânlarla üreten işletmelerimiz, KOSGEB'in Teknoyatırım Destek Programı'ndan faydalanabilecek. Salgın riskinin ortadan kalktığı resmi makamlar tarafından duyurulana kadar bu programdan yararlanabilecekler. İşletmelerin bu ürünlerle ilgili projelerini hazırlayacaklar. Bu projelere, 6 milyon TL'ye kadar destek vereceğiz. Bunun 4 milyon 200 bin TL'si geri ödemeli olacak" dedi.

'KOBİ'LERLE TEMASA GEÇTİK'
Bakan Varank, piyasalardaki tüm gelişmeleri yakından izlediklerini belirterek, "KOVİD-19'un tüm dünyaya yayılmasının ardından listeye eklediğimiz ürünlerde doğal olarak bir talep oluştu. Talebi karşılamak için üreticilerle, yani işletmelerle ve KOBİ'lerle temasa geçtik. Vereceğimiz desteklerle bu ürünlerdeki artan talebin karşılanmasına katkı sağlayacağız. Maalesef bazı fırsatçıların ortaya çıkardığı spekülasyonların da önüne geçeceğiz" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@