Muharrem İnce’den kurultay açıklaması

CHP’de yaşanan kurultay tartışmaları hakkında açıklama yapan Muharrem İnce, CHP’nin karıştığı iddialarını yalanlayarak, gizli ajandasının olmadığını söyledi.

Haberler 04.07.2018, 11:33
Muharrem İnce’den kurultay açıklaması

YeniÇağ - Seçimlerin bitmesinin ardından 81 vilayeti ziyaret edeceğini açıklayan Muharrem İnce’nin ilk durağı Erzurum oldu. İnce, CHP’nin içinde karışıklık olmadığının altını çizerek seçim çalışması başlatmadığını söyledi.

Muharrem İnce, Erzurum ziyaretiyle ilgili basın mensuplarına açıklamalar yaptı. İnce'nin sözleri şöyle:

"Bir seçim kampanyasını geride bıraktık. Sloganımız “hepimizin cumhurbaşkanıydı” Hepimizin cumhurbaşkanı olmak için devam edeceğiz. Herkesi kucaklayan, memleketin sorunlarına kafa yoran, 81 vilayeti karış karış dolaşan hepinizin cumhurbaşkanı adayı olarak Erzurum’dan başladık. Kampanya sırasında Erzurum’a gelemedim, onun için Erzurumlulardan özür diliyorum. Burada cumhurbaşkanlığı oyumuz partinin oyundan çok çok fazla. 45 bin civarında bir oyumuz var. Yani gelseymişim barajı aşacakmışız. Erzurum’da bu kampanyayı başlatıyoruz.

“BENİM GİZLİ AJANDAM YOK

İnce CHP’de yaşanan kurultay tartışmaları üzerine sorulması üzerine şu ifadeleri kullandı:

 “Hayır hayır CHP karışmadı. Tam tersine… Ben genel başkanla bir görüşme yaptım ve kendisine bir teklifte bulundum. Onu da basınla paylaştım. Herkesin bilmesini istedim, gizlim saklım yok. Bu millete hiç yalan söylemeyeceğime söz verdim. Sayın genel başkana yaptığım teklifi de milletimiz ile paylaştım. Karışma falan yok. Ben seçim çalışması başlatmadım, yani Erdoğan Erzurum’a geldi diye ben Erzurum’a gelmeyecek miyim? Yalova’da en fazla Erzurumlu vardır, biz yandan da olsa Erzurumlu sayılırız.”

Kılıçdaroğlu'nun kendisi için sarf ettiği 'Siyasi nezaketsizlik yaptı' sözlerine yanıt veren İnce, "Benim gizli ajandam yok" ifadesini kullandı.

"9 EYLÜL'DE KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ"

Şimdiden Erzurum’dan 9 Eylül günü başlatacağım kampanyanın ilk açılışını yapıyorum. 9 Eylül 2018 günü bir kampanya başlatacağım. “Türkiye’yi gençlerle yönetelim” kampanyası. CHP’nin 1 milyon 250 bin üyesi var. Ben 9 Eylül 2018’de 9 Eylül 2019’a kadar 1 yıl içerisinde 1 milyon 250 bin genci üye yapma kampanyası bu. 18 ile 35 yaş arasında, partinin üye sayısı kadar. Bunu başaracağız.

15 milyon oy aldık, hedefimiz 30 milyon oydur. Genç kardeşlerime sesleniyorum, 9 Eylül 2018 günü kampanyayı başlatacağız. 1 yıl içinde iki katına çıkartırsak önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçiminde 15 milyonu 30 milyon yapacağız.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@