Muharrem İnce; Sözleşmeli öğretmen mülakatı kameraya kaydedilsin

MEB tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanan sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları sonrasında tartışmalar devam ediyor. Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları 10 Ekim Pazartesi açıklanacak ancak mülakat soruları hala gündemde.

Haberler 09.10.2016, 22:05 09.10.2016, 22:24
Muharrem İnce; Sözleşmeli öğretmen mülakatı kameraya kaydedilsin
ogretmenlericin.com'un buradaki haberine göre Sözleşmeli öğretmen mülakatında sorulan sorulara örnek gösterilen Reis kimdir? Namaz kılıyor musun? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son konuşmasının içeriğinde ne yer alıyordu? benzeri sorular basında yer almaya devam ediyor.

SORU HAVUZUMUZDA YOK

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada sözleşmeli öğretmen sözlü mülakatında sorulan sorular havuzunda iddia edilen soruların yer almadığını belirtmişti.  Yılmaz, Reis kimdir? Sorusunun mülakat soru havuzunda yer almadığını açıklarken, sorulmuşsa dahi sözlü mülakat için bir zararı olmayacağını, sözlü mülakatın sağlığına zararlı olmayacağının vurgusunu yapmıştı. Bakan Yılmaz böyle bir soruya öğretmen adayı ister Turgut Reis ister Piri Reis cevabı verir demişti.

MUHARREM İNCE: YANDAŞ KAYIRMAYIN

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada sözleşmeli öğretmen sözlü mülakatı soruları hakkında açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a çağrıda bulundu. MEB personeli olarak atanmak isteyenler için yapılan bu sözlü sınavların kameralı ortamda yapılmasını ve kayıt altına alınmasını talep eden Muharrem İnce bu şekilde yapılacak sözleşmeli öğretmen sözlü mülakatı ile yandaş kayırmacılığı söylentisinin de önüne geçileceğini belirtti.

SORUMSUZLAR TESPİT EDİLİR

Sözleşmeli öğretmen mülakatında soruları yönelten kişilerin bu şekilde belirlenebileceğini vurgulayan Muharrem İnce, sözleşmeli öğretmen sözlü mülakat soru havuzu içerisinde yer almayan soruları soran sorumsuz kişilerin de tespit edileceğini belirtti.
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@