Muğla Gazeteciler Cemiyetin'den DHA'ya 4 ödül

MUĞLA Gazeteciler Cemiyeti'nin (MGC) 2016 yılı Medya Başarı Ödülleri kapsamında, Doğan Haber Ajansı 4 ödüle birden layık görüldü.

Haberler 05.10.2016, 11:54
Muğla Gazeteciler Cemiyetin'den DHA'ya 4 ödül
MUĞLA Gazeteciler Cemiyeti'nin (MGC) 2016 yılı Medya Başarı Ödülleri kapsamında, Doğan Haber Ajansı 4 ödüle birden layık görüldü.

Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC) basında sansürün kaldırılışının yıldönümü olan 24 Temmuz Basın Bayramı'nda vermeyi planladığı Medya Başarı Ödülleri'ni 15 Temmuz süreci nedeniyle 7 Ekim Cuma gününe erteledi. Gazete, Televizyon, Radyo, Fotoğraf, İnternet Gazeteciliği, MGC Özel Ödülü ve Yönetim Kurulu Özel Ödülü kategorilerinde değerlendirilen ödüller, Muğla'nın Menteşe ilçesindeki CNS Tesisleri'nde düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. Muğla Muhabiri Cavit Akgün, "Brova sana komutan" haberiyle 'haber' dalında birincilik, Bodrum Muhabiri Nilüfer Demir 'Aylan Bebek' 'fotoğraf' dalında birincilik ve Milas Muhabiri Oktay Çayırlı 'Giden Bir Can' adlı fotoğrafıyla 'fotoğraf' dalında ikincilik ödülüne layık görülürken, Marmaris Muhabiri Ali Gündoğan 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk açıklamalarını kamuoyuna duyuran gazeteciler arasında yer aldığı için, CNN TÜRK Genel Müdürü Erdoğan Aktaş ise 15 Temmuz'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğa'nın FaceTime üzerinden yaptığı bağlantıyı ekranlara taşıyan, darbeci askerlerin fiili müdahalesine maruz kalmasına rağmen, son ana kadar ekranını karartmama konusunda verdiği mücadele nedeniyle Muğla Gazeteciler Cemiyeti Onur Ödülü'ne layık görüldü. Muğla protokolü, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, yerel yöneticiler, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılması beklenilen gecede Muğla Valisi Amir Çiçek'e de 15 Temmuz darbe girişimi sürecinde darbeye karşı duruşu, demokrasiye olan inancı nedeniyle onur ödülü verilecek. Gecenin onur konuğu ise CNN TÜRK Genel Müdürü Erdoğan Aktaş olacak.
Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, 2016 yılı Medya Başarı Ödülleri'nin dağıtılacağı geceyi geniş bir katılımla gerçekleştireceklerini belirterek "Genç bir yönetim olarak göreve geldikten sonra geçtiğimiz yıl ilk törenimizi başarıyla gerçekleştirmiştik. Bu yıl çıtayı daha da yukarı taşıyoruz. Aynı gün 15 Temmuz Darbesi ve Medya konulu panelimizi gerçekleştireceğiz. Muğla'nın en köklü basın meslek örgütü olarak meslektaşlarımızla bir araya gelecek olmaktan dolayı mutlu ve gururluyuz" dedi.

DHA
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@