"Mucize" oyunu 10 Kasım'da seyirciyle buluştu

ESKİ Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un kaleme aldığı ve Müjdat Gezen Tiyatrosu tarafından sahneye konulan Mucize oyununun Galası Caddebostan Kültür Merkezi'nde yapıldı. Oyunun Galasına Cumhuriyet...

Haberler 11.11.2016, 00:30
"Mucize" oyunu 10 Kasım'da seyirciyle buluştu
Mehmet İlkay ÖZER / İstanbul,() ESKİ Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un kaleme aldığı ve Müjdat Gezen Tiyatrosu tarafından sahneye konulan Mucize oyununun Galası Caddebostan Kültür Merkezi'nde yapıldı. Oyunun Galasına Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı.

CHP LİDERİ OYUNU İZLEMEYE GELDİ

Eski Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ'un Silivri Cezaevi'nde kaleme aldığı '20. Yüzyılın en büyük lideri Mustafa Kemal Atatürk' kitabı Müjdat Gezen Tiyatrosu tarafından sahneye uyarlandı. "Mucize" adıyla sahneye konulan oyun için Caddebostan Kültür Merkezi'nde Gala düzenlendi. Gala gösterimine Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte katıldı. Gösterime sanat ve siyaset dünyasından aralarında CHP Milletvekili Gürsel Tekin, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Yazar Yılmaz Özdil ve Eski Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun da bulunduğu birçok isim katıldı.

BAŞBUĞ: TÜRK MİLLETİ NE YAPSA MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'E OLAN BORCUNU ÖDEYEMEZ

İlker Başbuğ oyunun sonunda sahneye çıkıp seyircilere teşekkür konuşması yaptı. "Türk Milleti ne yapsa Mustafa Kemal Atatürk'e olan borcunu ödeyemez" diyen Başbuğ, "Bu gece benim hayallerimin bir kısmı gerçekleşti. Hep istediğim Mustafa Kemal Atatürk'ü topluma nasıl anlatabiliriz? Bugün bunun ilk basamağını yaşadık. Bugün gerçekten Mustafa Kemal Atatürk'ün Çanakkale'den Cumhuriyet dönemine kadar olan bölümünü sizlere sunmaya çalıştık" şeklinde konuştu.

"ATATÜRK'ÜN İLKELERİNİ, DEVRİMLERİNİ ANLAYACAĞIZ"

Oyunu izlemeye gelen CHP Milletvekili Gürsel Tekin ise, "Bugün eski Genelkurmay Başkanımızın yazmış olduğu kitaptan alıntı yapılarak, Türkiye'nin önemli tiyatrocusu üstat Müjdat Gezen'in oyununu hep beraber izleyeceğiz. Tabi ki Atatürk'ü anacağız ama aynı zamanda, Atatürk'ü ve Atatürk'ün ilkelerini, devrimlerini anlayacağız" diye konuştu.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 78. yıldönümünde tiyatro severlerle buluşan oyunu Ayşe Emel Mesci yönetirken, oyuncu kadrosunda Ali Büyükkartal, Ahmet Kızıl, Barış Ordu, Belgin Yağmur Kahraman, Burcu Akgün, Cem Baza, Cemil Aydoğdu, Emir Akköse, Esen Yayla, Güneş Çam, Gizem Aldemir, Hande Dilan Hancı, Hande Dumlu, Lütfi Can Bulut, Mert Tümer, Oğulcan İnal, Onur Öztoprak, Orçun Oran, Ozan Önel, Seda Özgiş, Selami Üstübi, Sera Arıman, Sercan İnceer, Sonat Tokuç ve Yasemin Bekçiler yer alıyor.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@