Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan önemli açıklamalar!

Son dakika haberi... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk A Haber'e konuk oldu. EBA uzaktan eğitim hakkında önemli açıklamalarda bulunan Selçuk, "EBA canlı sınıf uygulaması ne zaman başlayacak?" sorusunun da yanıtladı.

Haberler 10.04.2020, 21:39
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan önemli açıklamalar!

Son dakika haberi... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk A Haber'e konuk oldu. EBA canlı sınıf uygulaması ne zaman başlayacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, A Haber'e konuk oldu. Uzaktan eğitimdeki yenilikler hakkında açıklama yapan Bakan Selçuk EBA canlı sınıf uygulaması ne zaman başlayacak sorusuna da yanıt verdi.

Bakan Selçuk açıklamalarından öne çıkan satır başları:

ÇOCUKLARIMIZ İÇİN DESTEK HİZMETLERİ VERİYORUZ

Biz akademik kısmı hallederiz velilerimiz merak etmesin. Bizim için önemli olan çocuklarımızın zihinsel ve psikolojik sağlığını korumak. Bunun çabası içerisindeyiz. Biz pedagojik olarak bakıyoruz meseleye. Videolar animasyonlar üretiyoruz. Yazılı dokümanlar yayınlıyoruz. 24 saat anne-baba olmak ile ilgili çalışmalarımız var.

EBA CANLI SINIF UYGULAMASI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Bu hafta İstanbul'dan ve Yalova'dan okullara bağlandık ve öğretmenlerimiz ders yaptılar. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz çok güzel etkileşimli bir şekilde devam ediyorlar. Alt yapı geliştirme çalışmalarından dolayı önümüzdeki haftadan itibaren sadece 8. sınıf ve 12. sınıflarda canlı sınıfımız olacak. İlerleyen zamanlarda diğer sınıflar içinde canlı sınıf ortamını düşünüyoruz.

MESLEK LİSELERİ ALTIN ÇAĞINI YAŞAYACAK

Meslek lisesi demek ekonomi ve istihdam demek. Bu sorun ortaya çıktığında maske üretmek ve onu üreten makineleri üretmek ile ilgili harekete geçtik. Bu standartlar ölçüsünde milyonlarca maske ve tulum üretmek artık bizim için sıradanlaştı. Dünyanın hiçbir yerinde meslek liseleri üretimin içerisinde değiller. Sadece Türkiye'de bu var. Artık Türkiye'de meslek liselerinin altın çağını yaşayacağı bir döneme doğru gidiyoruz.

Öğretmenlerimizin her birine desteği, çabası için teşekkür ediyorum. Onlar için ne tür hizmet varsa hazırız. Arkadaşlarımızla sürekli temas halindeyiz.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@