Midyat Belediyesi başkanlık koltuğuna 56 yıl sonra ikinci kez kadın oturdu

MARDİN'in Midyat İlçesi'nde, AK Parti'nin ilk ve tek kadın belediye meclis üyesi olan Nilgün Savcı, Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu tarafından başkanvekilliğine atandı.

Haberler 23.09.2016, 11:08
Midyat Belediyesi başkanlık koltuğuna 56 yıl sonra ikinci kez kadın oturdu

 (Mardin),  MARDİN'in Midyat İlçesi'nde, AK Parti'nin ilk ve tek kadın belediye meclis üyesi olan Nilgün Savcı, Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu tarafından başkanvekilliğine atandı.

AK Parti'nin ilçedeki ilk ve tek kadın meclis üyesi olan 58 yaşındaki 3 çocuk annesi emekli öğretmen Nilgün Savcı, AK Partili Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu’nun, Tarihi Kentler Birliği toplantısına katılmak üzere Gaziantep’e gitmesi sonrasında bir hafta süre ile başkanlık makamına oturdu. Belediye Personel Müdürü Şehmus Gümüş ile birlikte basın toplantısı düzenleyen başkanvekili Nilgün Savcı, Midyat'ın 56 yıl sonra ikinci kez bir kadının başkanlığında yönetildiğini belirterek şöyle konuştu:

"Bu görev benim için büyük bir onurdur. AK Parti gibi güçlü bir partiden belediye meclis üyesi olarak ilçeye hizmet etmek, büyük gurur veriyor insana. Kadına değer veren ve önemseyen bir başkanımız var. Karşılıklı güven duygusu ile şahsıma gösterilen bu teveccühten ötürü başkanımız sayın Şehmus Nasıroğlu’na teşekkür ediyorum. Bu günün daha güzel kapılar açmasını temenni ediyorum. Belediye başkanımızı, hoşgörü ve eşitlik göstergesi olan bu görevlendirmesinden dolayı da kutluyorum."

'HÜKÜMET KADIN' FİLMİNE KONU OLMUŞTU
Mardin'in Midyat İlçesi'nde 1956- 60 yılları arasında Midyat Belediye Başkanlığı görevini yürüten ilçenin ilk kadın belediye başkanı Zekiye Midyat'ın hayatı, oyuncu Sermiyan Midyat'ın yazıp, yönetip oynadığı 'Hükümet Kadın' adlı sinema filmine de konu olmuştu.
DHA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@