Meteorolojiden uyarı Akşam saatlerine dikkat

Hava durumu için son dakika uyarı!

Haberler 01.04.2018, 16:43
Meteorolojiden uyarı Akşam saatlerine dikkat

Hava durumu için son dakika uyarı! Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre akşam saatlerinden sonra yurdun batı kesimlerinde sağanak yağışlar etkili olacak. Özellikle İstanbul'da etkili olacak yağışlar için yetkililer vatandaşları olumsuzluklara karşı uyardı. Kuvvetli rüzgar uyarısında da bulunan yetkililer başlayacak olan yağışların yarında devam edeceğini belirtti. İstanbul'da yaşayan vatandaşların planlarını hava durumu raporlarına göre yapmaları ve herhangi bir aksaklıklara karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıldı. İşte il il tüm yurtta hava durumu raporları ve detaylar.

Meteoroloji'den son dakika hava durumu bilgisi geldi! Hava sıcaklıklarının düşeceği ve akşam saatlerinden sonra sağanak yağışların geleceği belirtildi. Bugün Marmara bölgesinde ve İstanbul'da havanın parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren kuzeybatı kesimleri ve zamanla bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemiz genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara ve Kuzey Ege ile İzmir, Zonguldak, Bartın ve Düzce çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının yağışla birlikte ülkemizin batı ve iç kesimlerinde 6 ila 12 derece azalacağı tahmin edilirken, rüzgarın ise genellikle güney ve güneybatı, doğu ve kuzeydoğu kesimlerde yer yer güneydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı, Ege ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde güney yönlerden kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara'nın batısı, Ege ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde güney yönlerden kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İSTANBUL'DA HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Günlerdir sıcak havaların yaşandığı İstanbul için Meteoroloji son dakika hava durumu uyarısı yaptı. Bugün parçalı bulutlu bir havaya sahip olan İstanbul için akşam saatlerinde kuvvetli ve sağanak yağışın başlayacağı, ve yağışların yarında devam edeceği belirtildi. Herhangi bir olumsuzluğa karşı vatandaşların dikkatli olması gerektiği belirtildi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@