Merkeze alınan Ağrı Valisi: Görevimi layıkıyla yaptım

VALİLER Kararnamesi ile merkeze alınan Ağrı Valisi Musa Işın, bir işadamının yaptırdığı caminin açılış töreninde, "Herkes bilsin ki Musa Işın, görevini layıkıyla yapmıştır. Ağrı halkı şahittir"...

Haberler 24.06.2017, 14:07
Merkeze alınan Ağrı Valisi: Görevimi layıkıyla yaptım

Oğuzhan HANÇER - VALİLER Kararnamesi ile merkeze alınan Ağrı Valisi Musa Işın, bir işadamının yaptırdığı caminin açılış töreninde, "Herkes bilsin ki Musa Işın, görevini layıkıyla yapmıştır. Ağrı halkı şahittir" dedi.

Cumhuriyet Mahallesi'nde işadamı Kasım Bulan'ın yaptırdığı Dede Murat Camisi'nin dün yapılan açılış töreninde, Vali ve Belediye Başkan Vekili Musa Işın, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, İl Özel İdare Genel Sekreteri Erhan Tenekeci, Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Saim Alpaslan, kurum amirleri ve Ağrılılar katıldı. Dede Murat Camisi Dernek Başkanı Kasım Bulan, 2 bin metrekarelik caminin yapımına destek veren hayırseverlere ve manevi desteklerinden dolayı Vali Işın'a teşekkür etti.

Son kararname ile merkeze alınan Musa Işın, caminin açılış töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Ağrı'da 2 yıl 4 ay çalıştım. İzzetim ve şerefimle geldim, izzetim ve şerefimle gidiyorum. Nasıl geldiysem öyle gidiyorum. Herkes bilsin ki Musa Işın görevini layıkıyla yapmıştır. Ağrı halkı şahittir. Yatırımlardan tutun, terörle mücadeleye kadar. Belediyeyi devir aldığımızda, hazırladığımız projelere kadar 'gece gündüz' demeden çalıştık. Burada göreve başladığımda teröristler şehire gelip berbere tıraş oluyorlardı. İnsanları götürüp sözde mahkemelerde yargılıyorlardı. İnsanları dağlara götürüp mal ve mülklerini ellerinden alıyorlardı. Bu kardeşiniz bunların hiçbirine müsade etmedi. Benim bir tek kaygım vardı. Göreve başladığım gibi lekesiz ve pürüzsüz, buradan ayrılmak. Çok şükür öyle başladım ve izzetimle de şerefimle de ayrılıyorum."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@