Mehmet Görmez "Diyanet İşleri Başkanlığı sadece Türkiye'nin Diyanet İşleri Başkanlığı değil"

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Sancaktepe'de yeni binasına taşınan Sancaktepe İlçe Müftülüğü ile ilçe genelinde hizmete açılan 7 cami ve 7 kuran Kursunun toplu açılış törenine katıldı.

Haberler 17.03.2017, 13:01
Mehmet Görmez "Diyanet İşleri Başkanlığı sadece Türkiye'nin Diyanet İşleri Başkanlığı değil"

Enver ALAS/İSTANBUL,() Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Sancaktepe'de yeni binasına taşınan Sancaktepe İlçe Müftülüğü ile ilçe genelinde hizmete açılan 7 cami ve 7 kuran Kursunun toplu açılış törenine katıldı. Müftülük hizmet binasının bulunduğu Abdurrahman Gazi Mahallesi'nde düzenlenen törende Görmez'in yanı sıra Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Kaymakam Adnan Çakıroğlu katıldı.


Kuranı-Kerim ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende bir konuşma yapan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Çanakkale Şehitlerine rahmet diledi. Halep'te dün bir caminin bombalandığını hatırlatan Mehmet Görmez, "Dün namaz kılarken katliama uğrayan 50 ila 60 civarında kardeşimi oldu. Bu rahmet saatinde coğrafyamızda akan gözyaşımızın dinmesi, akan kanın ve acıların son bulmasını yüce Allah'tan niyaz ediyorum" diye konuştu.


"ŞEHRİN MANEVİ HAYATINI AYAĞA KALDIRACAKLARDIR"


Sancaktepe'ye yapılan hizmetler nedeniyle başta belediye başkanı ve ilçe müftüsü ile hayırseverlere teşekkürlerini sunan Mehmet Görmez, "8 yıl içinde büyük bir şehre dönüşen bu beldede bu müesseseler, inşallah şehrin manevi hayatını ayağa kaldıracaklardır" ifadelerini kullandı.


"ORTA ASYA'DA MÜSLÜMAN KİMLİKLERİYLE AYAKTA DURMAYA ÇALIŞAN BÜTÜN MÜSLÜMANLARIN DİYANETİDİR"


Diyanet İşleri Başkanlığı olarak 2 şey için çalıştıklarını ifade eden Mehmet Görmez , "Siz camileri yapıyorsunuz, bize düşen o camileri hayatın içine içine almak, gençlerimizle, cemaalerimizle, içindeki ilimle irfanla ayağa kaldırmaktır. Siz kuran kurslarını yapıyorsunuz, bize düşen de 'güzel okumak', 'güzel anlamak' ve 'güzel yaşamak'; bu noktalarda hizmet eden güzel müesseselere dönüştürmektir. Artık Diyanet İşleri Başkanlığı sadece Türkiye'nin Diyanet İşleri Başkanlığı değil. Bilmenizi isterim ki; Orta Asya'da müslüman kimlikleriyle ayakta durmaya çalışan bütün müslüman kardeşlerimizin diyanetidir. Balkanlar'daki bütün müslüman kardeşlerimizin, Afrika'daki bütün müslüman kardeşlerimizin diyanetidir. Yeryüzünde inancıyla birlikte var olmak isteyen bütün mazlum kardeşlerimizin Diyanet İşleri Başkanlığı olduğunu ifade etmek istiyorum" diye konuştu.


"MÜFTÜLÜK KALICI ESER OLDU"


Törende konuşan Sancaktepe Belediye Başkan İsmail Erdem ise Sancaktepe'nin kısa süre içerisinde hızla geliştiğini belirtti. Açılışı yapılan ibadethanelerin cemaatinin bereketli olmasını dileyen Erdem, "Müftülüğümüz kalıcı bir eser oldu. Müftüğümüz ve camilerimiz Sancaktepe halkına hayırlara vesile olsun" diye konuştu.


Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez konuşmaların ardından beraberindekilerle birlikte Sancaktepe İlçe Müftülüğü'nün yeni hizmet binasının açılış kurdelesini kesti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@