MEB'den 'Tüm Okullar Tatil Edildi Yazısı' İle İlgili Açıklama

Tüm okullar tatil edildi yazısı gündeme bomba gibi düştü! MEB'ten resmi açıklama geldi.

Haberler 12.03.2020, 09:20 12.03.2020, 09:28
MEB'den 'Tüm Okullar Tatil Edildi Yazısı' İle İlgili Açıklama

Türkiye'de korona virüsü vakasının görülmesinin ardından sosyal medyada resmi ve özel okul öncesi, ilk ve orta okul ile tüm liselerimiz ikinci bir talimata kadar süresiz ve ücretsiz tatil edildiğine dair Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından olduğu iddia edilen sözde resmi yazının ortaya çıkması gündeme bomba gibi düştü. MEB'e ait olduğu iddia edilen resmi tatil yazısı hakkında Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu resmi açıklama yaptı.

Dünyada koronavirüsünün yayılmasını engellemek için tüm okullar tatil edilirken Türkiye'de de okulların ne zaman tatil edileceği merak konusu oldu.

MEB RESMİ YAZISI HERKESİ ŞAŞIRTTI

Sosyal medyada resmi ve özel okul öncesi, ilk ve orta okul ile tüm liselerimiz ikinci bir talimata kadar süresiz ve ücretsiz tatil edildiğine dair Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından bir resmi yazı olduğuna dair iddia ortaya atılması herkesi şaşırttı.

İKİNCİ BİR EMRE KADAR OKULLAR TATİL EDİLDİ DENİLDİ!

Sonradan sahte olduğu anlaşılan sözde Resmi yazıda, "Dünyada hızla yayılmakta olan ve aldığımız tüm tedbirlere rağmen yurdumuzda da ne yazık ki bir vakaya rastlanmış olduğundan ilgili bakanlıklarla yapmış olduğumuz müzakerelerle ve istişareler sonrasında Korona virüsün yayılmaması adına resmi ve özel okul öncesi, ilk ve orta okul ile tüm liselerimiz ikinci bir talimata kadar süresiz ve ücretsiz tatil edilmiştir." denildi.

MEB'TEN RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu sosyal medyada ortaya çıkan  süresiz ve ücretsiz tatil hakkında açıklamada bulundu.

Herkesin merak ettiği tatil hakkında MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu yaptığı açıklamada, "Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünde bu isimli bir daire başkanı yoktur. Yazı tamamen asılsızdır. Hukuki süreçte başlatılmıştır." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@