MEB Müsteşarının Siyasetçilerimize sahip çıkmalıyız sözüne tepki

MEB Müsteşarı Tekin, imam hatiplilere yönelik düzenlenen etkinlikte, “Siyasetçilerimize sahip çıkmalıyız” mesajı verdi

Haberler 08.05.2018, 22:38
MEB Müsteşarının Siyasetçilerimize sahip çıkmalıyız sözüne tepki

Birgün Gazetesi - Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) gündeminde, “Kuran’ın Genç Muhafızları Yarışması” ile “Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması” finallerinde de 24 Haziran seçimleri vardı.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün Türkiye genelinde imam hatip lisesi öğrencilerine yönelik düzenlediği yarışmaların Manisa’daki final etkinliğinde konuşan MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, “Bugünlere gelmek güzel bir şey. Bu mücadeleyi yürüten büyüklerimize, siyasetçilerimize sahip çıkmalıyız ki biz de kendi üstümüze düşeni yapmış olalım” dedi.

Yarışmada dereceye giren öğrencilerin açıklandığı etkinlik Tekin’in konuşmasıyla siyasi miting havasına büründü.

Türkiye genelinde sayısı 20 bine yaklaşan Kuran kurslarının “ülkeyi ve milleti muhafaza ettiğini” savunan Tekin’in final etkinliğinde yaptığı konuşma siyasi propagandaya dönüştü.

Tekin, 28 Şubat’ın en yıkıcı etkisinin Kuran kurslarına olduğunu öne sürerek, “Şimdi hâlâ o kurslara gittiğimde içim buruk bir şekilde gezerim. Uzun süre oralardaki Kuran kurslarını kapattılar. Fakat daha sonra Müslümanlar hak mücadelesi yaparak sahip çıktılar ve çok şükür yeniden bugünlere geldik” diye konuştu. Etkinlik için Manisa Kültür Sitesi Lale Salonu’nda bulunan çok sayıda veliye hitap eden MEB Müsteşarı Tekin, katılımcıları siyasetçilere “sahip çıkmaya” davet etti.

‘Hafızlar ülkenin garantisi’

Türkiye’nin güzel günlerden geçtiğini savunan Tekin, 28 Şubat’ın ardından inşa edilen kazanımların kaybedilmemesi için “büyüklere” sahip çıkılması gerektiğini ifade etti. Hafızların, Türkiye’nin geleceğinin garantisi olduğunu iddia eden Tekin, İmam hatip liselerinin ise “Türkiye’nin yüz akı” olduğu iddiasında bulundu.

Miting havasında geçen etkinliğe Manisa İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin ve Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer’in yanı sıra, Şehzadeler Belediyesi’nin AKP’li Başkanı Ömer Faruk Çelik ile AKP Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ da katıldı.

***

Bürokratların derdi seçim

MEB’in “nitelikli” olarak isimlendirdiği liselerden sorumlu MEB Ortaöğretim Genel Müdürü Ercan Türk, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, MEB Bakanlık Müşaviri Ercan Demirci, MEB İç Denetim Birimi Başkanı Özgür Kalkan ve birçok milli eğitim müdürü milletvekili adaylığı için seçim öncesinde görevinden istifa etti.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@